اخبار ویژه

کد خبر : 252076 تاریخ ثبت : 1399/1/24 08:43:13

کرونا در حال تبدیل به انگ اجتماعی است

کرونا در حال تبدیل به انگ اجتماعی استرئیس دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر گفت: از لحاظ اجتماعی بیماری کرونا در حال تبدیل شدن به یک انگ اجتماعی است که شأن افراد را مورد حمله خود قرار می‎دهد.

به گزارش آزادنما؛

سعید کشمیری با اشاره به برخی از مشکلاتی که افراد مبتلا به کرونا با آن درگیر هستند، عنوان کرد: فرد مبتلا به کرونا در کنار تحمّل درد و استرس ناشی از بیماری و ترس از مرگ، به‌ ناچار باید نگاه و احساسات منفی دیگران مثل طرد شدن و تحقیر و انواع تبعیض‎های اجتماعی را نیز تحمل کند و این باعث می‎شود پیامدها و مشکلات ناشی از این انگ، حتی از خود بیماری دردناک‌تر باشد.

وی اظهار کرد: تغییر این معضل اجتماعی نیازمند اصلاح دیدگاه و رفتارهای اجتماعی با افراد بیمار است و این می‎طلبد که پرسنل بهداشت و درمان، سیاست‌گذاران فرهنگی، اساتید دانشگاه، رسانه‎ها و افراد صاحب نفوذ مانند روحانیون در این زمینه اطلاع‌رسانی لازم را به جامعه و به خصوص نزدیکان بیمار انجام دهند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه این درست نیست که ما درمانگاه و یا مکانی را برای رسیدگی به این بیماران در نظر می‌گیریم اما مردم تجمع می‌کنند، یادآور شد: مردم باید با مسئولان بهداشت و درمان همکاری کنند چرا که بدون همکاری آنان امکان ندارد بر این بیماری غلبه کنیم.

کشمیری با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، اضافه کرد: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند و به سفر نروند، دور همی و مهمانی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کرده و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: جان همه انسان‌ها باید برایمان مهم باشد و با تردد غیرضروری جان کسی را به خطر نیندازیم./ایسنا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج