اخبار ویژه

کد خبر : 252075 تاریخ ثبت : 1399/1/24 08:42:40

اقساط وام‌های قرض الحسنه توسط بانک‌ها کسر نخواهد شد

اقساط وام‌های قرض الحسنه توسط بانک‌ها کسر نخواهد شدسیستم اتوماتیک برداشت اقساط بانک‌ها به منظور تعویق پرداخت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه به دلیل شیوع کرونا اصلاح شد.

به گزارش آزادنما؛

به نقل از بانک مرکزی، بعد ازشیوع ویروس کرونا به جهت حمایت از اقشار مردم، تعویق پرداخت اقساط وام‌های قرض الحسنه از سوی بانک مرکزی در دستور کار بانک‌ها قرار گرفت و در همین زمینه سامانه ثبت شکایت احتمالی وام‌های قرض الحسنه راه اندازی شد، بر همین مبنا سیستم اتوماتیک برداشت اقساط بانک‌ها اصلاح شد.

در پی فعالیت سامانه مورد اشاره طی ۱۰ روز گذشته مجموعاً تعداد ۳۵ هزار و ۴۹۴ فقره شکایت مشتریان در ارتباط با برداشت اقساط تسهیلات قرض‌الحسنه توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری در سامانه ثبت گردیده است. در برخی از بانک‌ها و موسسات اعتباری، مبالغ برداشت شده به مشتریان عودت شده و بانک مرکزی به منظور راستی آزمایی انجام عودت اقساط طی تماس تلفنی با برخی از مشتریان این موضوع مورد تایید قرار گرفته است.

بانک مرکزی همچنین بانک‌ها را مکلف کرد سامانه‌های برداشت اتوماتیک اقساط وام‌های قرض الحسنه را در دو ماه فروردین و اردیبهشت اصلاح کنند تا به مانند اسفندماه از حساب مشتریان قسطی برداشت نشود.

شایان ذکر است بر اساس اطلاعات دریافتی از اداره اعتبارات و اداره اطلاعات بانکی بانک مرکزی، تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۸ تعداد ۹ میلیون و ۶۵۷ هزار و ۱۸۴ فقره تسهیلات قرض الحسنه جمعاً به مبلغ ۱.۱۵۳ هزار میلیارد ریال توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری پرداخت شده است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج