اخبار ویژه

کد خبر : 252072 تاریخ ثبت : 1399/1/24 08:39:49

بهبودی 135 بیمار کرونایی در استان بوشهر

بهبودی 135 بیمار کرونایی در استان بوشهردبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بااشاره به عدم تغییر تعداد بیماران کرونایی بوشهر نسبت به روز گذشته،گفت: تاکنون 135 بیمار کرونایی در استان بوشهر بهبود یافته‌اند.

به گزارش آزادنما؛

سعید کشمیری درباره آخرین آمار بیماران کرونایی استان بوشهر، اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز شنبه ۲۳ فروردین ۱۵۷ نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بابیان اینکه تا امروز ۳۸ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند، گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۱۵۷ نفر) تاکنون ۱۳۵ نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و در منزل تحت مراقبت هستند و ۱۳ نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

وی تصریح کرد: بیماری کرونا از لحاظ اجتماعی در حال تبدیل شدن به یک انگ اجتماعی است که شأن افراد را موردحمله خود قرار می‎دهد.

 کشمیری اضافه کرد: فرد مبتلا به کرونا در کنار تحمل درد و استرس ناشی از بیماری و ترس از مرگ، به‌ناچار باید نگاه و احساسات منفی دیگران مثل طرد و تحقیر و انواع تبعیض‎های اجتماعی را تحمل کند و این باعث می‎شود پیامدها و مشکلات ناشی از این انگ، از خود بیماری دردناک‌تر باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار کرد: تغییر این معضل اجتماعی نیازمند اصلاح دیدگاه و رفتارهای اجتماعی با افراد بیمار است و این می‎طلبد که پرسنل بهداشت و درمان، سیاست‌گذاران فرهنگی، اساتید دانشگاه، رسانه‎ها و افراد صاحب نفوذ مانند روحانیون در این زمینه اطلاع‌رسانی لازم را به جامعه و به خصوص نزدیکان بیمار انجام دهند.

وی بابیان اینکه این درست نیست که ما درمانگاه و یا مکانی را برای رسیدگی به این بیماران در نظر می‌گیریم اما مردم تجمع می‌کنند، یادآور شد: مردم باید با مسؤولان بهداشت و درمان همکاری کنند چراکه بدون همکاری آنان امکان ندارد بر این بیماری غلبه کنیم.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر با اشاره به اینکه مهم‌ترین کمک مردم به حوزه سلامت در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است، اضافه کرد: مردم تردد نکنند، در خانه بمانند و به سفر نروند، دورهمی و مهمانی نروند، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: جان همه انسان‌ها باید برای‌مان مهم باشد، با تردد غیرضروری جان کسی را به خطر نیندازیم./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج