اخبار ویژه

کد خبر : 252061 تاریخ ثبت : 1399/1/23 09:22:05

دمای هوا در برازجان و خورموج به ۴۰ درجه رسید

دمای هوا در برازجان و خورموج به ۴۰ درجه رسیدکارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: با افزایش محسوس دما در شبانه روز گذشته، دمای هوا در شهرهای برازجان و خورموج این استان به ۴۰ درجه سانتیگراد رسید.

به گزارش آزادنما؛

محمدرضا انصاری روز جمعه درگفت و گو با ایرنا افزود: شهر جم نیز امروز با دمای ۲۲ درجه سانتیگراد کمترین دما را در استان بوشهر تجربه کرد.

وی بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد امروز و فردا آسمان استان در ساعت‎هایی ابری گاهی با بارش پراکنده باران و رعد و برق و در برخی مناطق رگبار پراکنده باران، و وزش تندباد لحظه‌ای خواهد بود.

انصاری ادامه داد: همچنین در این مدت احتمال وقوع صاعقه و بارش تگرگ نیز در مناطق مستعد وجود دارد.

وی بیان کرد: امروز و فردا جهت باد بیشتر جنوبی است، اما پیش‎بینی می‌شود از اواخر وقت فردا و روز یکشنبه وزش جریان‌های شمال غربی بر روی دریا و سواحل شمالی استان آغاز شود بنابراین خلیج فارس و سواحل استان به تناوب تا اواسط هفته پیش رو مواج خواهد بود.

انصاری ادامه داد: در این مدت، همراه با وزش باد، احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا نیز وجود دارد.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده جهت وزش باد با جهت جنوب شرقی تا جنوب غربی گاهی شمال شرقی با سرعت ۱۴ تا ۴۲ گاهی بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت پیش بینی شده است.

انصاری گفت: در این مدت ارتفاع موج نیز ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود که هنگام وزش تندباد لحظه‌ای به بیش از ۲ متر می‌رسد.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۴:۱۰، مد اول دریا ساعت ۱۰:۲۲، جزر دوم ساعت ۱۷:۳۲ و مد دوم ساعت ۲۳:۱۷ خواهد بود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج