اخبار ویژه

کد خبر : 252033 تاریخ ثبت : 1399/1/18 09:02:55

صادرات غیرنفتی با وجود تحریم‌های ظالمانه از گمرک پارس جنوبی افزایش یافت

صادرات غیرنفتی با وجود تحریم‌های ظالمانه از گمرک پارس جنوبی افزایش یافتمدیرکل گمرک پارس جنوبی از افزایش صادرات غیرنفتی خبر داد و گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه علیه نظام اسلامی ایران، صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن ۱۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش آزادنما؛

احمد پورحیدر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در عسلویه، با تبریک نیمه شعبان سالروز میلاد با سعادت منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) یکی از سیاست‌های مهم گمرک در برابر انتشار ویروس کرونا را ضدعفونی تجهیزات و امکانات گمرکی دانست و اظهار داشت: در این راستا به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدامات ضدعفونی به صورت مستمر در دستور کار است و ارائه خدمات از طریق سامانه جامع گمرکی به ذی‌نفعان مورد توجه و تاکید ویژه است.

وی از افزایش صادرات غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی خبر داد و بیان کرد: با وجود شدت تحریم‌ها علیه نظام اسلامی ایران، ولی صادرات غیرنفتی از طریق گمرک پارس جنوبی در سال گذشته نسبت به سال ماقبل آن 15 درصد افزایش یافته است.

پورحیدر با بیان اینکه سال قبل19.6 میلیون تن کالای غیرنفتی از گمرک پارس جنوبی صادر شد گفت: ارزش کالاهای صادراتی یاد شده 6.8 میلیارد دلار است.

مدیرکل گمرک پارس جنوبی  یکی از محصولات مهم پارس جنوبی را میعانات گازی دانست و افزود: سال قبل 985 هزار تن میعانات گازی به ارزش 836 میلیون دلار از گمرک پارس جنوبی صادر شده است.

وی جمع کل صادرات سال گذشته از گمرک پارس جنوبی را 20.6 میلیون تن دانست و خاطرنشان کرد: ارزش کالاها و محصولات صادر شده از طریق گمرک پارس جنوبی در سال گذشته 7.6 میلیارد دلار است.

پورحیدر از کاهش 35 درصدی واردات کالا در سال قبل خبر داد و خاطر نشان کرد: سال قبل 134 هزار تن کالا به ارزش 2 میلیارد دلار از طریق گمرک پارس جنوبی وارد کشور شد که نسبت به سال ماقبل آن 35 درصد کاهش دارد.

مدیرکل گمرک پارس جنوبی با اشاره به اینکه در این سال 97 هزار تن واردات پروژه‌ای انجام شده است افزود: واردات یاد شده افزون بر 18.9 میلیارد دلار است که نسبت به سال 1397 افزون بر 49 درصد کاهش دارد.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج