اخبار ویژه

کد خبر : 251992 تاریخ ثبت : 1398/12/29 11:32:08

کاهش ذخایر خون در استان بوشهر/ مردم به پایگاه‌ها مراجعه کنند

کاهش ذخایر خون در استان بوشهر/ مردم به پایگاه‌ها مراجعه کنندمدیرکل انتقال خون استان بوشهر گفت: مراجعات مردم استان بوشهر برای اهدای خون کاهش یافته و نیاز است که خون مورد نیاز افراد نیازمند به فرآورده‌های خونی تامین شود.

به گزارش آزادنما؛

نرگس عبیدی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: طی روزهای گذشته و با توجه به وضعیت گسترش کرونا در سطح کشور، شاهد کاهش مراجعات مردم به پایگاه‌های برای اهدای خون هستیم.

وی با بیان اینکه نیازهای مردم به دریافت خون همچنان باقی است، اضافه کرد: بیماران تصادفی، بیماران تالاسمی و بیمارانی که جراحی می‌شوند نیازمند دریافت خون هستند.

مدیرکل انتقال خون استان بوشهر خواستار تداوم اهدای خون توسط شهروندان شد و بیان کرد: با کاهش مراجعات مردمی به پایگاه‌ها، ذخایر و فرآورده‌های خونی در استان کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه بیماران تالاسمی به صورت مستمر نیازمند خون هستند، تصریح کرد: در صورت تداوم این روند، ممکن است در این روزها با کاهش جدی ذخایر خونی در استان روبرو شویم.

عبیدی با اشاره به کنترل تب و علائم بیماری افراد مراجعه‌کننده به پایگاه انتقال خون افزود: برای پیشگیری از شیوع کرونا و نیز ضدعفونی مراکز خون‌گیری اقدامات لازم انجام شده است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج