اخبار ویژه

کد خبر : 251985 تاریخ ثبت : 1398/12/29 11:14:29

باند تولید و توزیع محلول تقلبی ضدعفونی در بوشهر منهدم شد

باند تولید و توزیع محلول تقلبی ضدعفونی در بوشهر منهدم شدرئیس پلیس فتا استان بوشهر از دستگیری سه نفر اعضای باند تولید و توزیع محلول ضدعفونی دست در سطح شهرستان بوشهر خبر داد.

به گزارش آزادنما؛

مهدی قاسمی در جمع خبرنگاران از دستگیری سه نفر اعضای باند تولید و توزیع محلول ضدعفونی دست در سطح شهرستان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: طی رصد کارگروه پایش فضای مجازی پلیس فتا استان، مشاهده شد، یک نوع محلول ضدعفونی دست به صورت بسته بندی در بطری‌های به ظاهر دارای نشان سیب سلامت و علامت در صفحات اینستاگرامی چند سوپرمارکت در حال تبلیغ و عرضه برای فروش قرار گرفته است.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر افزود: با توجه به توزیع و عرضه این محلول خارج از شبکه توزیع از طریق سوپرمارکت و فضای مجازی، موضوع به صورت ویژه توسط متخصصان پلیس فتا تحت بررسی قرار گرفت. 

قاسمی خاطرنشان کرد: در ادامه تحقیقات کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که این نوع محلول به صورت گسترده وارد بوشهر شده و در میان سوپرمارکت‌های سطح شهر با توجه به حجم تقاضای بالای مردم در این وضعیت خاص، در حال فروش می‌باشد.
 
رئیس پلیس فتا استان بوشهر با بیان اینکه برای اطمینان از کیفیت محلول، یک بطری حاوی محلول ضدعفونی به معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان ارسال شد، اضافه کرد: در بررسی آزمایشگاهی محلول یادشده، مشخص شد که این محلول فاقد مشخصات بهداشتی بوده و به هیچ عنوان در ضدعفونی دست‌ها کارآیی منطقی ندارد. 

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: با هماهنگی قضایی و در چند عملیات همزمان، تعدادی از فروشگاه‌های عرضه این نوع کالا بازرسی، مقادیر زیادی از بطری‌های حاوی محلول تقلبی کشف و جمع  آوری شد.

قاسمی گفت: در ادامه تحقیقات کارشناسان پلیس فتا مشخص شد که روند تولید و توزیع توسط سه نفر اعضای یک باند  تبهکار در یکی از استان‌های همجوار برای منافع کاذب مالی برنامه ریزی و اجرایی شده است.

این کارشناس سایبری تاکید کرد: متاسفانه استقبال عمومی مردم از خرید و استفاده از محلول مذکور تقلبی بدون در نظر گرفتن محل عرضه که خارج از شبکه توزیع بوده است مورد توجه قرار نگرفته و این باعث تشویق و ایجاد زمینه برای اینگونه سودجویان در این برهه خاص زمانی شده است.
 
رئیس پلیس فتا استان بوشهر گفت: در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک در فضای مجازی به سایت پلیس فتا مراجعه و موضوع در قسمت گزارشات مردمی ثبت تا به صورت برخط بررسی و تحت پیگیری قرار گیرد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج