اخبار ویژه

کد خبر : 251977 تاریخ ثبت : 1398/12/29 11:07:44

آمادگی شهرداری بوشهر جهت آموزش جهادگران برای ضدعفونی شهر

آمادگی شهرداری بوشهر جهت آموزش جهادگران برای ضدعفونی شهرضد عفونی کردن معابر بوشهر این روزها تداوم دارد اما تعدادی از اقدامات خود جوش مردمی با مدیریت شهری هماهنگ نیستند.

به گزارش آزادنما؛

 29 روز از زمان مشخص شدن اولین مورد مبتلا به کرونا در ایران می گذرد و در طی این  مدت بوشهر بارها توسط مدیریت شهری با کمک سایر ارگان ها و نیروها مردمی ضدعفونی شده است.

مهدی عالی پور، معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بوشهر در حاشیه نشست شهردار با اصحاب رسانه اظهار داشت: نیرو های بی ادعا و گمنام شهرداری بوشهر در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارند و بصورت شبانه روزی فعالیت دارند. با وجود همه ناملایمتیها، تصمیم دارم از علمکرد پرسنل شهرداری دفاع کنم.

وی افزود: در این مدت تمام شهر با این پهنه در حال ضدعفونی شدن است. قلیان ها و خود چادری ها جمع آوری شده و پشتیبانی و استقرار نهادهای بازرسی در مبادی ورودی شهر بر عهده شهرداری است. همزمان با این اقدامات، رزمایش رفع آلودگی  کرونا  با همکاری سپاه، بسیج، اداره برق و یگان ویژه انجام گرفت.

در این بین افرادی هستند که به علت مشارکت در مبارزه با کرونا، بصورت خودجوش اقدام به ضد عفونی شهر می‌کنند اما اقدام آنها تحت مدیریت شهری نیست. عالی پور نسبت به این نگرانی مردم واکنش نشان داد و گفت: این پویش‌های مردمی در شهر راه افتاده کار پسنیده‌ای است اما یکی از بحث‌های کارشناسان ما اینست که این افراد بصورت خودجوش و زمینه‌ای آموزشی ندیده‌اند. افراد برای ضد عفونی کردن باید از چگونگی کار با وسایل، ترکیب مواد و زمان پخش آن آگاه باشند.

عالی پور اعلام کرد شهرداری آمادگی این را دارد که با همکاری مجموعه شبکه بهداشت، کلاس آموزشی ترتیب دهد و مردم زیر نظر شهرداری اقدامات ضدعفونی را انجام دهند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج