اخبار ویژه

کد خبر : 251976 تاریخ ثبت : 1398/12/29 11:06:52

تصمیم عجیب اصناف هم بازاریان گناوه را وادار به گشودن مغازه‌ها نکرد+عکس

تصمیم عجیب اصناف هم بازاریان گناوه را وادار به گشودن مغازه‌ها نکرد+عکسبازاریان شهرستان گناوه اعلام کردند تابع تصمیمات اصناف بوشهر نیستند و به جهت حفظ سلامتی جان شهروندان در مقابل ویروس کرونا مغازه‌های خود را باز نخواهند کرد.

به گزارش آزادنما؛

دوشنبه ۲۶ اسفند ۹۸ سخنان مصطفی گراشی رییس اتحادیه اصناف بوشهر شوک سنگینی به مردم استان وارد کرد.

گراشی در یک پیام ویدیویی گفت: بازاریان با حفظ اصول بهداشتی می‌توانند مغازه‌ها را باز کنند.

همچنین رییس اصناف دیر نیز به بازاریان اعلام کرد که از فردا مغازه‌هایشان را باز کنند. اما در مقابل  بلافاصله اتحادیه اصناف و به پشتیبانی از آن بازاریان بندرگناوه اعلام کردند بازار و سایر اصناف گناوه نه به دستور آنان بلکه در یک حرکت کاملا خودجوش و مدنی پیش از تمامی شهرهای ایران تعطیل و همچنان برای مبارزه با شیوع کرونا به تعطیلیشان ادامه خواهند داد و از کمک مالی هم دریغ نخواهند کرد.

این تصمیم اصناف بوشهر در حالی صورت گرفته که این روزها آمار مبتلایان به کرونا در استان بوشهر به شدت در حال افزایش است. 

دکتر کشمیری رییس دانشگاه علوم پزشکی در تازه‌ترین مصاحبه‌اش از بازاریان خواسته همچنان برای در امان ماندن از شیوع کرونا به تعطیلی بازار ادامه دهند.
همچنین گزارش می‌رسد آمار بیماران مشکوک و مبتلایان به کرونا در گناوه در حال افزایش است و کار جداسازی بخش کرونای بیمارستان امیرالمومنین(ع) گناوه در حال انجام است. از طرفی مقامات مسؤول با توجه به پیش‌بینی‌ها در حال آماده‌سازی و استقرار بیمارستان صحرایی هستند.

با این همه کمیته‌های مردمی، بازاریان، جوانان، نیروی انتظامی، بسیج، سپاه، مراکز تولیدی ماسک و لباس مخصوص، کادر درمانی و بهداشتی، بازرسی‌های ورودی و تمامی مقامات مسؤول همگی در تلاش هستند تا جلوی شیوع ویروس کرونا در شهرستان گناوه را بگیرند.

به گزارش فارس، بازار بندرگناوه در جنوب کشور یکی از فعالترین و پررونق‌ترین بازارهای کشور است که روزانه میلیاردها تومان گردش مالی دارد و اکنون بازاریان گناوه که بسیاری از آن‌ها دارای قسط‌ وام‌های سنگینی هستند و تاکنون متاسفانه دولت در این وضعیت چاره‌ای برای این نوع وام‌ها نیاندیشیده، جز اولین بازارها در کشور است که به جهت حفظ جان مردم در مقابله با ویروس کرونا و قطع زنجیره انتقال به صورت خودجوش تعطیل شده است./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج