اخبار ویژه

کد خبر : 251965 تاریخ ثبت : 1398/12/25 16:30:30

19 نفر از مبتلایان به کرونا در بوشهر بهبود یافتند

19 نفر از مبتلایان به کرونا در بوشهر بهبود یافتنددبیر ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: تعداد افراد مبتلا در استان بوشهر تا روز گذشته 28 نفر بوده است که از این میزان 19 نفر بهبود یافته و ترخیص شدند.

به گزارش آزادنما؛

سعید کشمیری صبح امروز در ستاد استانی مبارزه با کرونا اظهار داشت: سفر به استان‌های آلوده وضعیت استان بوشهر را همانند استان‌های دیگر می‌کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: اگر پل هوایی استان بوشهر با استان‌های آلوده قطع نشود ما نیز مانند آن استان‌ها آلوده خواهیم شد و با توجه به اینکه استان بوشهر از امکانات درمانی عادی برخوردار است پس باید بیمار دهی این ویروس را در استان کاهش داد.

کشمیری اضافه کرد: در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا لغو همه سفرهای غیرضروری و تشویق مردم به ماندن در خانه و حضور نیافتن در تجمع‌ها باید انجام شود.

وی ادامه داد: اقدامات پیشگیرانه و عملی، دستورالعمل‌های بهداشتی و ایمنی، قرنطینه فردی و کاهش سفر باعث کنترل ویروس کرونا می‌شود.

کشمیری گفت: یادمان باشد کادر بهداشتی و درمانی با ایثار که در نهایت ممکن است به قیمت جان آن‌ها تمام شود ولی استراحت را بر خود حرام کرده‌اند.

وی تأکید کرد: حفاظت از کارکنان مراقبتی بهداشتی و درمانی و نیروهای شاغل در سازمان‌های زیرساختی حساس برای ارائه خدمت است و تک‌تک افراد خانواده باید در خصوص اطلاعات وضعیت آن‌ها پایش و پیگیری شوند.

دبیر ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: با همکاری سپاه تیم‌های دو نفره را تشکیل داده‌ایم تا بتوانیم طی 10 روز آینده از طریق تماس تلفنی، پرونده الکترونیکی و سایتی که از طرف وزارت بهداشت اعلام‌شده است تمام اطلاعات مورد نیاز بانک اطلاعاتی افراد را تکمیل و بیماران احتمالی را پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: برای کنترل این بیماری باید روزانه افراد را در ورودی‌های شهرها کنترل، کارکنان بعد از ورود و خروج دست‌های خود را ضدعفونی کنند، از ماسک استفاده کنند، ساکن یا مهمان جدید نپذیریم و ملاقات‌های خانوادگی صفر و تلفنی شود.

دبیر ستاد استانی مبارزه با کرونا گفت: ویروس کرونا را تصمیم‌های سیاسی، امنیتی، مذهبی و اجتماعی کنترل می‌کند و نه پزشکی و نقش پزشکان در هنگام تعلل سیاسیون برجسته می‌شود که خود آن‌ها هم قربانی تعلل می‌شوند.

وی ضمن تشکر از استاندار و نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در خصوص تصمیم‌گیری به‌موقع و در زمان طلایی افزود: بر اساس رفت‌وآمد بالایی که در استان بوشهر وجود داشت، این استان می‌توانست استان دوم فراگیری ویروس کرونا باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان کرد: کار در استان بوشهر برای مقابله با این ویروس از همان ابتدا بر اساس قطع زنجیره و جلوگیری از انتقال بود در این بین نقش سواد سلامت، وجدان بهداشتی و مسؤولیت اجتماعی برای مقابله و قطع زنجیره انتقال این بیماری حتی از تلاش پزشکی و پرستاری خیلی پررنگ‌تر و مهم‌تر است.

کشمیری اضافه کرد: بر اساس تأکید وزارت کشور همه دهیاری‌ها و شهرداری‌ها موظف هستند در خصوص ماندن مردم در خانه و کاهش حضور در تجمع‌ها و اماکن عمومی اطلاع‌رسانی فراگیر داشته باشند.

وی ادامه داد: باید توجه داشته باشیم بیشتر کشورها از جمله آمریکا در خصوص شیوع ویروس کرونا در کشور خود وضعیت اضطراری اعلام کردند.

دبیر ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان بوشهر از مردم، بازاریان و اصناف که به‌طور خودجوش اقدام به تعطیلی بازار کردند و در امر مبارزه با ویروس کرونا از مسؤولان جلوتر بودند تقدیر کرد.

کشمیری با اشاره به آماری از مبتلایان به کرونا اظهار داشت: تعداد افراد مبتلا در استان بوشهر تا روز گذشته 28 نفر بوده است که از این میزان 19 نفر بهبود یافته و ترخیص شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: تا روز گذشته کل مراجعان به بیمارستان‌های استان بوشهر  هزار و ۱۶۷ نفر بودند که ۷۵۳ نفر بررسی و ترخیص شدند و در حال حاضر ۶۱ نفر بستری هستند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج