اخبار ویژه

کد خبر : 251963 تاریخ ثبت : 1398/12/25 16:21:14

خانه‌های دیروز، مدارس امروز/ کرونا مانع حرکت قطار علم نشد

خانه‌های دیروز، مدارس امروز/ کرونا مانع حرکت قطار علم نشدهمزمان با تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا معلمان کنگانی با برنامه‌ ریزی‌ مناسب اجازه ندادند کرونا آموزش را تعطیل کند‌.

به گزارش آزادنما؛

صلاح خنافره: در روزهایی که مهر تعطیلی بر فعالیت مدارس و تحصیل دانش آموزان زده شده، عده‌ای بی‌صبرانه به انتظار جنب و جوش دوباره دانش‌آموزان در مدارس نشسته‌اند و از هر راهی برای تداوم آموزش بهره می‌برند.

بی شک شیوع بیماری کرونا در کشور و گسترش آن در برخی شهرها و مناطق موجب ترس و وحشت بین مردم شد اما با مدیریت این بحران ناخواسته، به مرور شاهد ایجاد آرامش در جامعه و کار و تلاش خواهیم بود.

دانش‌آموزان که گروه گسترده‌ای از جامعه را تشکیل می‌دهند از گروه‌های در معرض خطر هستند که مسؤولان و متولیان امر با تعطیل‌کردن مدارس تلاش کرده‌اند تا آنان از خطرات در امان بمانند و روزهای سخت سپری شود.

اما دغدغه بیشتر دلسوزان، درس، مشق و تحصیل بچه‌ها است و هرکس می‌کوشد به گونه‌ای آن را مدیریت کند تا دانش‌آموزان از قافله عقب نیفتند و با گذر از روزهای سخت به لحظه‌های خوش باهم بودن برسند. با توجه به این وضعیت معلمان شهرستان کنگان از ابتدای بروز این بحران و تعطیلی مدارس، حرکت و تلاش خود را آغاز کردند و با جدیت برای حمایت و کمک به دانش‌آموزان فعالیت می‌کنند و اقدام‌به تشکیل گروه‌های مجازی مختص هر درس و پایه جهت پاسخگویی و رفع اشکال دانش آموزان کردند.

عده‌ای از معلمان از طریق فضای مجازی و همچنین تماس تلفنی با آنان می‌کوشند عقب‌ماندگی دانش‌آموزان را جبران کنند و آنان را با پیشرفت‌های تحصیلی هماهنگ و همراه می‌کنند.

برخی از فرهنگیان و معلمان نیز با پیگیری‌های مستمر و روزانه وضعیت پیشرفت و عقب ماندگی دانش آموزان را در زمینه دروس گذشته و تدریس درس‌های آینده می‌سنجند و مصمم هستند مسیر تعلیم و تربیت را بپیمایند تا قافله دانش به منزل برسد.

مدیران مدارس نیز در این وضعیت سنگ‌تمام گذاشتند و با هماهنگی با معلمان و دانش آموزان سعی کردند تا حدالامکان ارتباط معلمان و دانش آموزان را تقویت کرده تا بتوانند مشکلات دانش آموزان را رفع کنند.

برخی از دانش‌آموزان که استعداد و توان درسی خوبی دارند با ضبط فیلم‌های آموزشی و ارسال آن به دیگر همکلاسی‌های خود در کمک به معلمان خود و همچنین رفع مشکلات درسی دانش‌آموزان نقش موثری دارند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج