اخبار ویژه

کد خبر : 251961 تاریخ ثبت : 1398/12/25 16:18:52

حداقل 50 درصد کارکنان ادارات بوشهر به صورت دورکاری فعالیت کنند/ خروج مدیران از استان ممنوع

حداقل 50 درصد کارکنان ادارات بوشهر به صورت دورکاری فعالیت کنند/ خروج مدیران از استان ممنوعاستاندار بوشهر گفت: باید حداقل 50 درصد کارکنان ادارات به صورت دورکاری فعالیت و خدمات خود را انجام دهند تا بتوان در قطع زنجیره انتقال ویروس کمک شود.

به گزارش آزادنما؛

عبدالکریم گراوند امروز در نشست ستاد مبارزه با ویروس کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، طرح غربالگری توسط دانشگاه علوم پزشکی استان انجام می‌شود که می‌تواند در بیماریابی کمک کند.

استاندار بوشهر با تاکید بر جلوگیری از چرخش انتقال ویروس کرونا با پرهیز از سفر و تجمع‌ها گفت: ۵۰ درصد کارکنان ادارات استان بوشهر باید خدمات خود را از طریق دورکاری انجام دهند.

گراوند با قدردانی از جبهه سلامت، پزشکان، پرستاران و همکاری قشرهای مختلف مردم اظهار داشت: بازاریان در عرصه مبارزه با ویروس کرونا نقش مهمی در قطع زنجیره انتقال دارند که از همکاری آنان قدردانی می‌شود.

وی با اشاره به نقش مهم فعالان اقتصادی بوشهر در عرصه مبارزه با ویروس کرونا افزود: اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی در تامین تجهیزات و  امکانات لازم مقابله با ویروس کرونا با ایجاد پویش، نقش مهمی دارند که خدمات آنان قابل تقدیر است و اکنون پویش فعالان اقتصادی بوشهر به عنوان الگو در سایر استان‌های مورد توجه قرار دارد.

استاتدار بوشهر با بیان اینکه بازاریان، اصناف و فعالان اقتصادی بوشهر در عرصه مبارزه با ویروس کرونا پیشتاز بودند افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده 78 درصد از کسانیکه  در استان بوشهر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند به استان‌های آلوده مسافرت کرده‌اند و 22 درصد هم  با افراد بیمار در تماس بوده‌اند.

گراوند با تاکید بر همکاری مردم در اجرای طرح غربالگری کرونا گفت: باید از انتشار خبرها صادقانه عمل و  از شایعه‌سازی درباره ویروس کرونا جلوگیری شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر پرهیز از مسافرت و دوری جستن از تجمعات افزود: تصمیمات ستاد کرونای استان بوشهر باید عملیاتی و اجرا شود و در این راستا خروج همه مدیران در راستای مقابله با بیماری کرونا  از استان بوشهر ممنوع است.

گراوند با تاکید بر حمایت از دانشگاه علوم پزشکی با همکاری ادارات و دستگاه‌های اجرایی با تشکیل کارگروه ویژه خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های اجرایی از جمله دهیاری‌ها و شهرداری‌ها باید دانشگاه علوم پزشکی را پشتیبانی و حمایت کنند و ضدعفونی شهرها و روستاها به صورت مستمر باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر کمبود اقلام کالایی و مواد غذایی ندارد ادامه داد: جز سوپرمارکت‌ها، نانوایی‌ها و میوه‌فروش‌ها که ضروری است، سایر صنوف تعطیلی را  تا شکست کامل ویروس کرونا ادامه دهند.

گراوند با تاکید بر بلوک بندی محلات مختلف در مرکز استان بوشهر برای ضدعفونی علیه ویروس کرونا تصریح کرد: از ظرفیت‌های استان بوشهر در بخش‌های مختلف برای ضدعفونی استفاده شود و لازم در مدت کوتاهی ضدعفونی کاملی در شهر بوشهر انجام شود.

استاندار بوشهر تشکیل کارگروه ویژه اقتصادی برای تامین مایحتاج اقلام بهداشتی و ضدعفونی را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: پویش فعالان اقتصادی که با همکاری اتاق بازرگانی شکل گرفته باید همواره فعالیت آنان در تامین مایحتاج  لوزام بهداشتی ادامه یابد.

گراوند کمک به استمهال وام‌های اصناف، کسبه و فعالان کسب و کار خاطرنشان کرد: اکنون که بیشتر بازار و کسبه فعالیت آنان برای مقابله با کرونا تعطیل شده باید راهکاری در راستای حمایت از آنان از جمله استمهال وام‌ها و  بخشودن اجاره مغازهای آنان به ویژه در بخش دولتی حداقل در 2 ماه مورد توجه قرار بگیرد.

وی استفاده از سمن‌ها در راستای مقابله با ویروس کرونا را یک ضرورت دانست و بیان کرد: حمایت و کمک‌های مردمی در عرصه مقابله با کرونا ستودنی است و  همکاری مردم در این حوزه بزرگترین خدمت محسوب می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر پیوستن همه مردم  در پویش در خانه بمانیم خاطرنشان کرد: باید حداقل 50 درصد کارکنان ادارات به صورت دورکاری  فعالیت و خدمات خود را  انجام دهند تا بتوان در قطع زنجیره انتقال ویروس کمک شود./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج