اخبار ویژه

کد خبر : 251959 تاریخ ثبت : 1398/12/25 16:13:30

ابتلای 7 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر/ مردم در خانه بمانند

ابتلای 7 مورد جدید به کرونا در استان بوشهر/ مردم در خانه بماننددبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هفت مورد جدید به شمار بیماران کرونایی در استان بوشهر افزوده شد.

به گزارش آزادنما؛

سعید کشمیری امروز در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا در استان بوشهر اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز 24 اسفندماه 28 نفر است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر بابیان اینکه از این هفت نفر سه نفر از استان بوشهر و چهار نفر از استان‌های قم، گیلان و خرم‌آباد بودند تصریح کرد: دو نفر از این آمار اهل گناوه و یک نفر اهل بوشهر بودند که برای انجام کار به استان‌های آلوده سفرکرده بودند و چهار نفر که از استان‌های آلوده برای سرکشی به اقوام به استان بوشهر آمده بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: تا امروز کل مراجعان به بیمارستان‌های استان بوشهر  هزار و ۱۶۷ نفر بودند که ۷۵۳ نفر بررسی و ترخیص شدند و در حال حاضر ۶۱ نفر بستری هستند.

دبیر ستاد استانی مبارزه با کرونا در بوشهر افزود:  مفهوم آمار امروز این است که افراد دارای ویروس کرونا در استان بوشهر یا از طریق همشهریانمان که به مناطق آلوده مسافرت کرده‌اند و یا از طریق افراد ساکن کانون‌های عفونت وارد استان می‌شود.

وی یادآور شد: کادر درمان استان خانواده‌های این افراد آلوده را پیدا، بررسی، تشکیل پرونده و  عفونت‌زدایی می‌کنند و هر روز تب سنجی و در صورت بروز علائم به مراکز درمانی منتقل می‌کنند.

دکتر کشمیری با تأکید بر اینکه جمعیت‌های بالای ۱۰ نفر نباید دورهم باشند اظهار داشت: در صورتی که اصول بهداشتی رعایت نشود، دورهمی‌ها ادامه پیدا کند این مشکل حادتر خواهد شد.

وی خطاب به مردم استان بوشهر اضافه کرد: مراقب سالمندان باشید و دور آن‌ها را شلوغ نکنید چراکه در معرض خطر هستند چون همه افراد امروز به‌نوعی می‌توانند ناقل باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: مردم تردد نکنند، در خانه بمانیم، دور همی نرویم، توصیه‌های بهداشتی را رعایت و در صورت علامت‌دار شدن به مراکز بهداشتی مراجعه و نسبت به قطع زنجیره اقدام شود./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج