اخبار ویژه

کد خبر : 251955 تاریخ ثبت : 1398/12/21 14:36:36

دومای روسیه به اصلاح قانون اساسی این کشور درباره ریاست‌جمهوری رای مثبت داد

دومای روسیه به اصلاح قانون اساسی این کشور درباره ریاست‌جمهوری رای مثبت دادقانونگذاران روس قانونی را تصویب کردند که بر اساس آن ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور این کشور می‌تواند بار دیگر در سال ۲۰۲۴ در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند.

به گزارش آزادنما؛

به نقل از اسپوتنیک، دومای روسیه روز چهارشنبه به طور قاطع از تغییرات قانون اساسی این کشور که به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فعلی این کشور امکان می‌دهد تا بار دیگر در سال ۲۰۲۴ در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کند، حمایت کرد.

پوتین در ۲۰ سال گذشته به عنوان رئیس‌جمهور و یا نخست‌وزیر در عرصه سیاسی روسیه قدرت داشته است. بنابر قانون گذشته این کشور، او در سال ۲۰۲۴ باید از سمت ریاست جمهوری کناره‌گیری می‌کرد.

نمایندگان دومای روسیه با ۳۸۳ رای موافق، بدون هیچ رای مخالف و ۴۳ رای ممتنع به اصلاح قانون اساسی این کشور رای دادند. بیست و چهار نفر از نمایندگان نیز در جلسه رای گیری دوما غایب بودند.

پیش از این دیروز پوتین با بیان آنکه به سمت خود در دوره فعلی که سال ۲۰۲۴ به اتمام می‌رسد، ادامه خواهد داد اعلام کرد اگر اصلاحات قانون اساسی در دادگاه قانون اساسی روسیه تصویب شود، احتمالاً او باز هم رئیس جمهور روسیه خواهد ماند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج