اخبار ویژه

کد خبر : 251952 تاریخ ثبت : 1398/12/21 14:33:33
بر اساس مصوبات ستاد کرونا استان بوشهر؛

مسافران ورودی به استان بوشهر قرنطینه می‌شوند

مسافران ورودی به استان بوشهر قرنطینه می‌شوندبر اساس مصوبات ستاد کرونا استان بوشهر مسافران ورودی به استان با نظر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و با هزینه خودشان قرنطینه می‌شوند.

به گزارش آزادنما؛

دبیر ستاد مبارزه با کرونا استان بوشهر بعدازظهر سه‌شنبه در نشست این ستاد اظهار داشت: رعایت بهداشت فردی، شستشوی دست‌ها با آب و صابون و پرهیز از مسافرت از راهکارهای مهم در مقابله با جلوگیری از انتشار ویروس کرونا است.

سعید کشمیری با تأکید بر اینکه مردم باید بیماری را جدی بگیرند، بیان کرد: ما می‌توانیم با رعایت نکات بهداشتی و توصیه‌ها، زنجیره انتقال ویروس را در استان بشکنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: باید هرکسی وارد خانه می‌شود اول دست‌هایش را بشوید، مغازه‌داران از مشتریان بخواهند دست‌های خود را ضدعفونی کنند و کارمندان از ارباب‌رجوعان درخواست کنند اول دست‌ها را ضدعفونی کنند بعد برای انجام کار وارد اتاق کار شوند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: همچنان توصیه اکید ما به مردم در خانه ماندن، عدم تردد، عدم سفر، شستن دست‌ها ۲۰ بار در روز به مدت ۲۰ ثانیه است.

کشمیری با قدردانی از همکاری مردم در امر مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: همکاری مردم و مشارکت دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در امر مقابله با ویروس کرونا ستودنی است.

وی بابیان اینکه برای مقابله با انتشار این ویروس باید این سیاست ادامه یابد گفت: جلوگیری از حضور در تجمعات و دورهمی باید موردتوجه مردم قرار بگیرد و در این راستا از ورود مسافر به استان جلوگیری می‌شود.

بر اساس مصوبات این نشست مقرر شد مسافران در صورت ورود به استان بوشهر با نظر دانشگاه علوم پزشکی قرنطینه شوند.

در این جلسه بر کنترل مبادی ورودی استان بوشهر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی تأکید و مقرر شد در صورت ورود مسافر با نظر دانشگاه علوم پزشکی به قرنطینه انتقال داده شوند.

بر اساس این گزارش مدت زمان قرنطینه با نظر دانشگاه علوم پزشکی است و هزینه ایام قرنطینه بر عهده مسافران خواهد بود.

در این جلسه مقرر شد، بیماران بستری ناشی از کرونا در استان پس از ترخیص تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی با محدودیت ملاقات‌کننده قرنطینه می‌شوند.

در این نشست پس از بررسی وضعیت استان در راستای مقابله با ویروس کرونا راهکارهای لازم برای مقابله همه‌جانبه با این ویروس ارائه شد./مهر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج