اخبار ویژه

کد خبر : 251918 تاریخ ثبت : 1398/12/20 09:02:26

یکی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بوشهر جان باخت

یکی از بیماران مبتلا به ویروس کرونا در بوشهر جان باخترئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: یکی از بیماران مثبت کرونا استان بوشهر در بیمارستان شهدای خلیج فارس این استان جان باخت.

به گزارش آزادنما؛

سعید کشمیری ظهر امروز در بررسی  اجرای تلویزیون اینترنتی آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به ویروس کرونا و راهکارهای جلوگیری از انتشار آن اظهار داشت:ویروس کرونا ابتدا در بدن حیوانات ایجاد و پس از آن به انسان منتقل شده‌ است.

وی با بیان اینکه بیش از 100 هزار نفر در  100 کشور درگیر ویروس کووید 19 هستند خاطرنشان کرد: اکنون بیش از شش هزار نفر در کشور مبتلا به ویروس کرونا هستند و تعدادی از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه این بیماری از طریق ترشحات دهان به بیرون منتقل می‌شود و روی سطوح قرار می‌گیرند گفت: دشمن  ویروس کرونا شستشو  دست‌ها با آب و صابون است که می‌تواند از ابتلا و انتقال آن جلوگیری کند.

کشمیری شستشوی دست‌ها را به طور میانگین 20 مرتبه در شبانه روز با آب و صابون را مورد تاکید قرار داد و افزود: دست‌های آلوده  نباید به چشم، بینی و دهان زد چون  ویروس به انسان منتقل می‌شود.

وی ،در خانه ماندن و پرهیز از مسافرت را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: کلاس‌های درس به سبب پیشگیری از انتقال آلودگی و کاهش تجمع‌ها تعطیل است و برای جلوگیری  از انتقال ویروس کرونا بر ضرورت پرهیز از سفرهای غیر ضروری تأکید شده‌ است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه همه اقدام‌های لازم برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا انجام شده‌ است خاطر نشان کرد:استان بوشهر دارای کمترین تعداد بیماران کرونا است و در این راستا با همکاری مسئولان استان از همه تجمع‌ها، برنامه‌های فرهنگی، مذهبی، آموزشی، هنری و حتی آیین سیاسی عبادی نماز جمعه نیز برای حفظ سلامتی مردم جلوگیری شده‌ است.

وی با تاکید بر همکاری مردم در پیشگیری از انتشار ویروس کرونا گفت: تا حد امکان مردم از خانه بیرون نیایند و آیین‌های ترحیم، عروسی‌ها و دورهمی‌ها را برگزار نکنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر شعار عید نوروز  99 را "نه تو من را ببین و نه من تو را می‌بینم"  اعلام کرد و افزود: لازم است همگان در راستای پیشگیری از ویروس کرونا تلاش کنیم تا جامعه‌ای سالم و سلامت داشته باشیم.

کشمیری از فوت یکی از بیماران کرونایی در بوشهر خبر داد و گفت: یکی از بیماران  مثبت کرونا استان بوشهر شب گذشته در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر جان باخت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر هم با بیان اینکه از امکانات فضای مجازی فعالیت  آموزشی دانش‌آموزان ادامه دارد اظهار داشت: هرچند مدرسه‌ها به سبب پیشگیری  از کرونا تعطیل است امام برنامه آموزشی از طریق فضای مجازی ادامه دارد.

علیمراد کرمی با بیان اینکه با استفاده از فضای مجازی از طریق تلویزیون اینترنتی آموزش دانش‌آموزان پیگیری می‌شود افزود: آموزش و پرورش با همه توان خود برای آموزش هرچه بهتر دانش‌آموزان استان برنامه‌ریزی کرده است.

وی فعالیت شبکه شتاب (تلویزیون اینترنتی آموزش و پرورش استان بوشهر) را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: در این روش آموزشی با استفاده از توان معلمان برتر استان کاری منحصر به فرد در زمینه آموزش دانش‌آموزان در استان انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به تخصیص 15 میلیارد ریال برای گندزدایی و ضد عفونی مدارس گفت: علاوه بر تخصیص 15 میلیارد ریال اعتبارات وزارت آموزش و پرورش برای گندزدایی مدارس افزون بر 2 میلیارد ریال هم از محل اعتبارات استانی پرداخت شده است.

کرمی تأکید کرد: در این شرایط حساس حفظ آرامش، نداشتن اضطراب، بالا بردن آگاهی و اطلاعات و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در استان ضروری است./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج