اخبار ویژه

کد خبر : 251898 تاریخ ثبت : 1398/12/18 12:41:16

نصب آخرین سکوی فاز ۱۳ پارس‌جنوبی/ از رکوردزنی تا طراحی و ساخت ۱۰۰ درصد ایرانی

نصب آخرین سکوی فاز ۱۳ پارس‌جنوبی/ از رکوردزنی تا طراحی و ساخت ۱۰۰ درصد ایرانیبا تلاش شرکت صنعتی ـ دریایی صدرای بوشهر وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) سکوی ۱۳C آخرین سکوی فاز۱۳ میدان گازی پارس‌جنوبی در خلیج فارس نصب شد.

به گزارش آزادنما؛

یک روز قبل از ۱۳ رجب سالروز میلاد باسعادت حضرت امام علی(ع) آخرین سازه دریایی از سکوهای ۱۰ گانه پارس جنوبی مربوط به فاز ۱۳ با تلاش متخصصان داخلی ساخته، تجهیز، حمل و نصب شد. 

چهارمین سکو از سکوهای فاز۱۳ دهمین سازه از سکوهای پارس جنوبی که با تلاش جهادگران عرصه صنعت و سازندگی در شرکت صدرای بوشهر از زیرمجموعه‌های قرارگاه خاتم‌الانبیا(ص) ساخته شده بود پس از تجهیز و حمل با موفقیت در جایگاه خود نصب شد.

به‌گفته مدیرعامل شرکت صدرا این سکو که از سکوهای ۱۰گانه پارس جنوبی است به‌سفارش شرکت ملی نفت ایران ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت صدرا از افزایش میزان برداشت گاز از میدان گازی پارس جنوبی خبر داد و اظهار داشت: با نصب سکوی ۱۳C پارس جنوبی و پس از انجام مراحل راه‌اندازی و بهره‌برداری میزان برداشت گاز از حوزه مشترک گازی پارس جنوبی روزانه ۱۴ میلیون مترمکعب افزایش خواهد یافت.

محسن صمدی تصریح کرد: ساخت و طراحی و مهندسی این سکو ۱۰۰ درصد ایرانی و ۶۰ درصد از تجهیزات آن نیز توسط شرکت‌ها و تولید کنندگان داخلی تولید و تأمین شده است.

وی افزود: با نصب و راه‌اندازی این سکو و با در مدار قرار گرفتن آن علاوه بر ایجاد اشتغال به منویات رهبر معظم انقلاب پیرامون رونق تولید عمل شده است و گاز شیرین کشور تأمین و خوراک صنایع پایین‌دستی نیز فراهم می‌شود. 

صمدی ضمن بیان این مطلب که شرکت صدرا قابلیت طراحی، مهندسی، ساخت و نصب و راه‌اندازی سکو و سازه‌های دریایی را دارد اضافه کرد: با واگذاری پروژه‌های جدید به این شرکت علاوه بر اشتغال نیروهای بومی و متخصص زمینه خودکفایی در صنایع وابسته به نفت فراهم خواهد شد.

وی وزن این سکوی ۱۳C پارس جنوبی را ۲۳۰۰ تن دانست و گفت: این سازه دریایی آخرین سکو از سکوهای ۱۰گانه پارس جنوبی است که در شرکت صدرا بوشهر ساخته، تجهیز، حمل و نصب شد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج