اخبار ویژه

کد خبر : 251896 تاریخ ثبت : 1398/12/18 12:39:02

ممنوعیت خدمات‌دهی به مسافران در بوشهر/تعویض شیفت کارکنان عسلویه تا آخر سال لغو شود

ممنوعیت خدمات‌دهی به مسافران در بوشهر/تعویض شیفت کارکنان عسلویه تا آخر سال لغو شوداستاندار بوشهر گفت: استان بوشهر آمادگی پذیرایی از مسافران را ندارد و در کلیه فعالیت مراکز اقامتی، خانه‌های معلم، مهمانسرای ادارات ممنوع اعلام شده است.

به گزارش آزادنما؛

عبدالکریم گراوند پیش‌از ظهر امروز در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در مورد تغییر ساعت کاری ادارات استان بوشهر اظهار داشت: به خاطر عدم هماهنگی بین استان‌ها درزمینهٔ ساعت کاری، ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گرفت که ساعت ادارات به حالت اول برگردد.

استاندار بوشهر بیان کرد: اما از سوی استان بوشهر یک پیشنهاد به ستاد ملی ارائه کردیم مبنی بر اینکه ساعت کاری ادارات در کل کشور از 8 تا 13 باشد، لذا در این زمینه ستاد ملی مقابله با کرونا باید تصمیم‌گیری کند.

وی در مورد جلوگیری از ورود مسافر به استان بوشهر گفت: این موضوع را هم ستاد ملی مقابله با کرونا ملغی اعلام کرده اما در این بخش هم استان بوشهر یک پیشنهاد به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه کرد مبنی بر اینکه با توجه به نگرانی مردم در استان‌ها و آلودگی بالای برخی استان‌ها، این مجوز داده شود که ورود و خروج به استان‌ها به مدت دو هفته ممنوع اعلام شود.

گراوند با تأکید بر اینکه مردم از سفر به شهرهای مختلف کشور خودداری کنند، گفت: استان بوشهر آمادگی پذیرایی از مسافران را ندارد، در استان بوشهر فعالیت مراکز اقامتی، خانه‌های معلم، مهمانسرای ادارات و ... را ممنوع اعلام کردیم و هم‌وطنان عزیز استان بوشهر را به‌عنوان مقصد سفر انتخاب نکنند.

وی در مورد فعالیت خانه‌های مبله بیان کرد: اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری استان مکلف است تمام واحدهای مبله در استان را پلمب کند.

استاندار بوشهر بر انجام تب سنجی در ورودی استان، مقابله با برپایی چادرهای اقامتی و جلوگیری از دایر کردن عرضه اقلام موردنیاز عید نوروز تأکید کرد.

وی بیان کرد: به‌منظور مقابله با بیماری کرونا و رعایت امور بهداشتی، آرایشگاه‌های زنانه استان تا پایان هفته جاری تعطیل باشند. اصناف و بازار بوشهر هم برای کمک به مقابله با بیماری کرونا تا پایان هفته جاری تعطیل باشند.

استاندار بوشهر از همکاری و همراهی آیت‌الله صفایی بوشهری برای جلوگیری از تجمعات مذهبی و اعلام تعطیلی نماز جمعه در استان قدردانی کرد.

گراوند در مورد دورکاری کارمندان در ادارات هم بیان داشت: ادارات استان هر کاری که زمینه دورکاری دارند را به ستاد مقابله با کرونا اعلام کنند تا کارمندان واجد شرایط از این ظرفیت استفاده کنند.

استاندار بوشهر اضافه کرد: انجام مأموریت کارکنان ادارات به‌جز جهاد کشاورزی آن‌هم فقط برای مقابله با هجوم ملخ‌ها ممنوع خواهد بود.

گراوند در مورد وضعیت منطقه پارس جنوبی گفت: به ستاد ملی مقابله با کرونا، وزیر نفت و کشور پیشنهاد می‌دهیم تا پرواز از مبدأ استان‌های آلوده به مقصد عسلویه تا پایان سال لغو شود.

وی بیان کرد: همچنین شرایطی فراهم شود تا پایان اسفندماه جابجایی نیرو در عسلویه انجام نشود و کسانی که به مرخصی رفتند تا پایان سال به محل کار مراجعه نکنند.

استاندار بوشهر بر جلوگیری از هرگونه تولید مواد ضدعفونی بدون هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان تأکید کرد و گفت: رعایت اصول بهداشتی در تولید اقلام موردنیاز استان ضروری است و واحدهای تولیدی برای تولید اقلام بهداشتی با دانشگاه علوم پزشکی هماهنگی کنند.

گراوند اضافه کرد: هر نانوایی در استان که اصول بهداشتی و مورد تأکید دانشگاه علوم پزشکی را رعایت نکند سهمیه آرد آن قطع خواهد شد.

وی بیان داشت: اداره کل بهزیستی استان مکلف است مکانی برای متکدیان در شهرهای استان در نظر بگیرد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج