اخبار ویژه

کد خبر : 251889 تاریخ ثبت : 1398/12/14 11:48:05
دفاع از حریم خاک تا پاسداری از حریم سلامت؛

سفید پوشان سبز قامتی که در خط مقدم مبارزه با کرونا محکم ایستاده‌اند

سفید پوشان سبز قامتی که در خط مقدم مبارزه با کرونا محکم ایستاده‌انداین روزها پزشکان و پرستاران در خط مقدم حریم سلامت قرار دارند و با اراده ای محکم تا شکست کرونا ایستاده اند و عاشقانه به هموطنانشان خدمت می کنند.

به گزارش آزادنما؛

به نقل از سفیرافلاک، چند روزی از ورود کرونا ویروس به ایران می‌گذرد، ویروسی که با ورودش موجی از وحشت و نگرانی را به همراه داشت و کم‌کم تعداد شهرها و استان‌هایی که با این ویروس درگیر شدند، بیشتر شد.

از همان لحظه اول توصیه‌های پزشکی و بهداشتی برای در امان ماندن از این ویروس اعلام شد، رعایت بهداشت فردی، ضدعفونی کردن، شستن دست‌ها با آب و صابون توسط بسیاری از متخصصان برای مقابله با کرونا تأکید شد.

پزشکان و متخصصان از همه مردم خواستند برای جلوگیری از شیوع این ویروس در خانه بمانند تا انتقال این بیماری کمتر شود.

اما با نگاهی گذرا می‌توان از چهره بسیاری از افراد ترس و دلهره را دید، بسیاری از مردم با ماسک‌هایی بر صورت، دستکش‌هایی در دست کرده و تنها برای امورات ضروری از خانه خارج می‌شوند.

همه با هم در مقابل کرونا

در این روزهایی که همه نگران سلامتی عزیزانمان هستیم، عده‌ای بلندهمت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای خدمت به بیماران کرونایی تلاش می‌کنند، با آرامش و مهربانی بر بالین بیماران رفته و برای درمان آن‌ها همه تلاش خود را به کار می‌گیرند.

امروز پرستاران و پزشکان عزیزمان در کل کشور قهرمانانه در خط مقدم مقابله با کرونا ایستاده‌اند، این سفیدپوشان سبز قامت از همسر، فرزندان و پدر و مادر خود دور شده‌اند و شبانه‌روز مشغول رسیدگی به بیماران هستند تا دوباره این بیماران سلامتی خود را به دست آورند.

به‌درستی این پرستان و پزشکان همان فرزندان ایران‌زمین هستند که روزگاری نسل‌های قبلی برای مقابله با دشمن سینه سپر کرده و مدافعان خاک و وطن بودند و امروز این سفید پوشان همان راه را ادامه می‌دهند و برای حفظ حریم سلامتی هم‌وطنانشان تلاش می‌کنند.

تلاش برای سلامتی بیماران، افتخار است

کریمی یکی از پرستارانی است که با دل‌وجان از پرستاران کرونایی نگهداری می‌کند، وی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: پرستاران به عشق سلامتی و بهبود حال بیماران تلاش می‌کنند و در این راستا همه تلاش خود را به کار می‌گیرند.

وی افزود: این روزها که کرونا در همه‌جا فراگیر شده، ما پرستاران از دل‌وجان برای ارائه خدمت به بیماران تلاش می‌کنیم و وقتی می‌بینیم حال بیماری که کرونا داشته، بهبود می‌یابد از صمیم قلب خوشحال می‌شویم.

کریمی تصریح کرد: هر وقت کنار تخت یک بیمار می‌رویم، احساس می‌کنیم که این بیمار یکی از عزیزان خودمان است و هرلحظه تلاشمان برای ارائه خدمت به بیماران بیشتر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: همیشه وقتی کنار بیماری هستیم با صبر و آرامش با او صحبت می‌کنیم که می‌تواند در روحیه بیماران مؤثر باشد، در این شرایط فقط و فقط به بهبود حال بیماران فکر می‌کنیم.

کریمی بیان کرد: این روزها برای پرستاران، خستگی معنایی ندارد چراکه در همه شهرها پرستاران و پزشکان با دل‌وجان برای بهبود حال بیماران کرونایی تلاش می‌کنند تا هر چه سریع‌تر بهبودیافته و به کنار خانواده برگردند.

وی گفت: از همه مردم و شهروندان تقاضا داریم که به شایعات در مورد کرونا توجهی نداشته باشند و با رعایت بهداشت فردی می‌توانند از این ویروس در امان باشند.

«آرامش» هدیه پرستان به بیماران کرونایی

شاید نام کرونا برایمان با دلهره همراه است اما همین بیماران که به کرونا مبتلا می‌شوند با ورود به بیمارستان با دریایی از آرامش پرستاران و پزشکان موجه می‌شوند که مرهمی بر درد آن‌ها است.

بسیاری از بیماران کرونایی که این روزها خبر ترخیصشان را می‌شنویم، این بهبود مرهون تلاش‌های شبانه‌روزی پزشکان و پرستارانی است که عاشقانه به بیماران خدمت می‌کنند.

از حریم خاک تا حریم سلامت

اینجا ایران است، سرزمین و مهد انسان‌دوستی که هرجایی لازم باشد انسان‌ها در هرجایی و هر شغلی به کمک هم می‌شتابند تا نام ایران هرروز سرافرازتر و سربلندتر باشد.

برخی از فرزندان این سرزمین برای حریم خاک تلاش می‌کنند و مدافعان حریم خاک می‌شوند و امروز عده‌ای مدافعان سلامت، مدافع حریم سلامت هم‌وطنان شده‌اند تا به دنیا نشان دهند راه و هدفشان یکی است.

فرقی ندارد پزشک باشی یا پرستار، رزمنده باشی یا دانشجوی بسیجی چراکه همه به عشق کمک به همنوع و برای ایران اسلامی و هم‌وطنان جانانه فداکاری می‌کنند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج