اخبار ویژه

کد خبر : 251883 تاریخ ثبت : 1398/12/13 14:45:09

صحت انتخابات چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر تائید شد

صحت انتخابات چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر تائید شددبیر ستاد انتخابات استان بوشهرگفت: صحت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در هر چهار حوزه انتخابیه این استان از سوی شورای نگهبان مورد تائید قرار گرفت.

به گزارش آزادنما؛

خسرو دهقانی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس نامه‌های شورای نگهبان به ستاد انتخابات کشور، صحت انتخابات در حوزه انتخابیه بوشهر گناوه و دیلم، دشتی و تنگستان، دشتستان و کنگان، دیر، جم و عسلویه از سوی شورای نگهبان تایید شده است.

در چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر در مجموع ۷۸۳ هزار و۳۳۳ نفر  واجد شرایط  رای  بودند که در مجموع  ۳۶۵ هزار و ۵۳۴ نفر در انتخابات شرکت کردند که میزان مشارکت بوشهریها در این دوره  حدود ۴۷ درصد بوده است.

درحوزه انتخابیه بوشهر، گناوه و دیلم عبدالکریم جمیری با کسب ۲۹هزار و ۲۶۰ رای  بالاترین رای را کسب کرد.

دراین حوزه از مجموع ۲۹۴ هزار و۲۷۳ نفر واجدان شرایط رای گیری ۱۰۷هزار ۳۴ نفر در انتخابات شرکت کردند که میزان مشارکت در این حوزه ۳۶ درصد بوده‌است.

در این حوزه میزان مشارکت شهرستان بوشهر ۳۳درصد، گناوه ۴۱ درصد و دیلم ۵۲ درصد بوده‌است.

در حوزه انتخابیه دشتستان از مجموع ۱۶۹هزار و ۳۲۲ نفر واجدان شرایط ۸۹هزار و ۹۴۱ نفر معادل ۵۳ درصد در انتخابات شرکت کردند و ابراهیم رضایی با مجموع ۳۶هزار و ۵۸۱ رای حائز بیشتری آرا شد.

همچنین در حوزه دشتی و تنگستان نیز از مجموع ۱۰۷ هزار و ۸۷۱ نفر واجدان شرایط رای گیری ۷۲هزار و ۹۶ نفر معادل ۶۷ درصد که بیشترین میزان مشارکت در استان است در انتخابات شرکت کردند و غلامحسین کرمی با ۲۹هزار و ۵۷ رای بیشترین رای را در این حوزه انتخابیه کسب کرد.

در این حوزه میزان مشارکت شهرستان دشتی ۶۹ درصد و شهرستان تنگستان ۶۵ درصد بوده‌است.

همچنین درحوزه انتخابیه کنگان، دیر، جم و عسلویه از مجموع ۲۱۱ هزار و ۸۶۷ نفر واجدان شرایط ۹۶ هزارو ۴۶۳ نفر معادل ۴۵ درصد در انتخابات شرکت کردند و موسی احمدی با کسب ۳۸هزار و ۹۹۸ رای بیشترین آرا را در این حوزه به خود اختصاص داد.

در این حوزه انتخابیه میزان مشارکت شهرستان کنگان ۴۰ درصد، دیر ۶۷ درصد، جم ۵۲درصد و عسلویه ۳۳ درصد بوده‌است.

در همه حوزه‌ها حد نصاب لازم در مرحله اول انتخابات از سوی منتخبان کسب و انتخابات به مرحله دوم کشیده نشد.

استان بوشهر با یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دارای چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است./ایرنا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج