اخبار ویژه

کد خبر : 251862 تاریخ ثبت : 1398/12/12 14:25:29

محصول فناورانه ضد ویروس کرونا در دانشگاه خلیج فارس تولید شد

محصول فناورانه ضد ویروس کرونا در دانشگاه خلیج فارس تولید شدمدیر روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس از موفقیت دانشگاه خلیج فارس بوشهر در تولید دومین محصول فناورانه ضد ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش آزادنما؛

رضا نکیسا امروز در جمع خبرنگاران از موفقیت دانشگاه خلیج فارس بوشهر در تولید دومین محصول فناورانه ضد ویروس کرونا خبر داد و اظهار داشت: دانشگاه خلیج فارس توانسته است بر مبنای ترکیبات کلردار محلول ضد عفونی کننده سطح در مقیاس بزرگ را تولید کند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس با بیان اینکه این محصول بیش از ۹۰ درصد ویروس‌ها و باکتری‌ها را از بین می‌برد گفت: محلول ضد عفونی کننده سطح در مقیاس بزرگ از جمله موردهای کاربرد آن در بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، فضاهای شهری، شناورها و غیره است.

وی با بیان اینکه ترکیبات کلردار قدرت بسیار بالایی در از بین بردن انواع باکتری و ویروس‌ها را دارد افزود: بایستی در زمان استفاده از محلول ضدعفونی سطح از دستکش معمولی استفاده و  از افزودن ترکیب یا محلول دیگری به آن اجتناب شود.

نکیسا با بیان اینکه این محلول ضد عفونی کننده برای ضاهای کوچک سربسته و نیز برای ضدعفونی پوست بدن و دست‌ها به هیچ عنوان مناسب نیست گفت: در صورت لزوم برای فضاهای سربسته دارای پنجره باید به مقدار محدود استفاده شود.

مدیر روابط عمومی دانشگاه خلیج فارس از ویژگی‎های این محصول را عدم ایجاد خوردگی روی سطوح عنوان کرد و بیان داشت: حامد پریچه، محسن رضایی و مهدی رضاپور از محققان دانشگاه خلیج فارس تولیدکنندگان این محصول هستند.

گفتنی است پیش از این ژل ضدعفونی کننده دست با تلاش یکی از تیم‌های نوآور در مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه خلیج فارس بوشهر تولید شده بود./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج