اخبار ویژه

کد خبر : 251856 تاریخ ثبت : 1398/12/12 14:19:16

تشریفات بررسی بودجه شهرداری بوشهر رعایت نشد/ تصویب بودجه بازهم عقب افتاد

تشریفات بررسی بودجه شهرداری بوشهر رعایت نشد/ تصویب بودجه بازهم عقب افتاددر غیاب شهردار بوشهر و بیماری بعضی مدیران شهرداری، تصویب بودجه سال 99 شهرداری بوشهر به دقیقه 90 کشیده شد.

به گزارش آزادنما؛

در ادامه بررسی بودجه سال 99 شهرداری بوشهر، جلسه شورای اسلامی بندر بوشهر با حضور قطره چکانی اعضا برگزار شد. در این جلسه بودجه سازمان‌های شهرداری بندر بوشهر به رای گذاشته شد.

ایمان چارکی معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری، که به نیابت از شهردار بوشهر در جلسه حضور داشت، اظهار داشت: بودجه سازمان های شهرداری 56 میلیارد تومان پیشبینی شده است که نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش بودجه دارد و از این مقدار 41 میلیارد توسط شهرداری کمک خواهد شد و مابقی توسط سازمان ها تامین می‌شود.

با وجود اینکه ابوذر دهدار رئیس شورای شهر تاکید داشت جلسه صرفا برای راگیری باشد اما اعتراض‌های مکرر اعضا به بعضی بندهای بودجه جلسات را وارد بحث دو نفره می‌کرد. استدلال ابوذر دهدار این بود که بودجه در کمیسیون مربوطه به بحث گذاشته شده و اگر اعضا اعتراض یا پیشنهادی دارند می‌بایست در جلسه کمیسون مطرح می‌کردند.

عبدالخالق برزگرزاده عضو شورا در مخالفت با روند برگزاری جلسه گفت: چرا شهردار تشریفات برگزاری جلسه بودجه را رعایت نکرده است. دکتر امیری می‌بایست در صحن حضور می‌یافت و رسما بودجه را تقدیم شورا می‌کرد و شورا بعد از بررسی کلیات بودجه و تصویب آن به جزئیات آن ورود می‌کرد.

ندا عبدالله زاده رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر بوشهر که در اواخر جلسه خود را به عمارت امیریه رسانده بود ایراد برزگرزاده را وارد دانست و علت عدم حضور شهردار را بیماری ناشی از دیسک کمر خواند اما بدلیل ذیق وقت به نامه شهردار به شورا کفایت شده است. وی دلیل بررسی خارج از روال بودجه سازمان‌ها را واقعی کردن بودجه عنوان کرد که با مخالفت دوباره برزگر زاده روبرو شد.

از دیگر مواردی که در بودجه مورد اعتراض قرار گرفت بحث نامشخص بودن بند تعمیر و ارتقای دوربین‌های سطح شهر در بودجه و ممنوعیت سازمان سیما و منظر از اجرای پروژه‌ها بود که توسط اکبر توسلی مطرح شد اما جواب قانع کننده‌ای از طرف شهرداری داده نشد. با این وجود و بدون اصلاح موارد ایرادی بودجه سازمان‌ها بصورت تک تک به رای گذاشته شد و رای آورد.

از نکات قابل توجه جلسه امروز شورای شهر کسالت دو تن از مدیران سازمان بود که معاونین خود را به جلسه شورا فرستاده بودند. این اتفاق با واکنش تند ابوذر دهدار همراه بود و بودجه دو سازمان را تا زمان حضور مدیران آن مورد از دستور جلسه خارج کرد. امروز برزگرزاده در کانون توجهات قرار داشت. علاوه بر اعتراضات مکرر به بندهای بودجه، تا زمانیکه که عبدالله زاده در جلسه حضور نداشت حاضر به رای دادن نشد.

گفتنی است بررسی و تصویب بودجه شهرداری بندر بوشهر و سازمان فرهنگی شهرداری به جلسه آینده موکول شد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج