اخبار ویژه

کد خبر : 251847 تاریخ ثبت : 1398/12/12 10:08:52

مرکز آموزشی درمانی خلیج‌فارس بوشهر به حالت آماده‌باش کامل درآمد

مرکز آموزشی درمانی خلیج‌فارس بوشهر به حالت آماده‌باش کامل درآمدرئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر گفت: به‌منظور پذیرش و مراقبت از بیماران احتمالی حاد تنفسی مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به حالت آماده‌باش کامل درآمد.

به گزارش آزادنما؛

سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: انتخاب یک مرکز مجهز برای پذیرش بیماران احتمالی کرونا در استان بوشهر ضرورت داشت.

وی اضافه کرد: در کمیته استانی مبارزه با کرونا مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر به عنوان بیمارستان ریفرال استان برای پذیرش بیماران تب‌دار با مشکل حاد تنفسی انتخاب شد.

کشمیری با تقدیر از همکاری و آمادگی بیمارستان‌های سلمان فارسی و قائم (عج) در انتقال بیماران به این مراکز افزود: روند انتقال بیماران بخش‌های مختلف مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به بیمارستان‌های دیگر شهر بوشهر آغازشده است.‌

وی افزود: تمامی بیمارستان‌های استان بوشهر برای پذیرش بیماران حاد تنفسی از آمادگی لازم برخوردار هستند و این بیماران در صورت صلاحدید و تشخیص به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس ارجاع داده می‌شوند.

کشمیری با درخواست از شهروندان برای حفظ آرامش عمومی و رعایت بهداشت فردی برای غلبه بر کرونا افزود: بیماران بزرگ‌سال اورژانس به بیمارستان تأمین اجتماعی ارجاع و در این مرکز پذیرش خواهند شد.‌

وی تصریح کرد: با انجام این جابجایی، بیماران دارای مشکل حاد تنفسی و تب‌دار در دو بخش اورژانس بزرگ‌سالان و اورژانس اطفال مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس به عنوان بیمارستان مرکزی پذیرش‌شده و برای ادامه درمان در این مرکز تحت مراقبت قرار خواهند گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به اینکه عطسه و آبریزش بینی نشانه کرونا نیست خاطرنشان کرد: از شهروندان تقاضا داریم در صورت داشتن علائمی مانند تب شدید و سرفه خشک به بیمارستان مراجعه کنند در غیر این صورت نیازی به مراجعه نیست.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج