اخبار ویژه

کد خبر : 251830 تاریخ ثبت : 1398/12/11 09:20:38

تأمین نیاز ضروری مردم توسط دانشجویان/ تولید اسپری پیشگیری از کرونا در بوشهر

تأمین نیاز ضروری مردم توسط دانشجویان/ تولید اسپری پیشگیری از کرونا در بوشهردانشجوی دکترای شیمی دانشگاه خلیج فارس و مسؤول گروه تحقیقاتی واحد پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان بوشهر از تولید آزمایشگاهی اسپری ضدعفونی کننده دست خبر داد.

به گزارش آزادنما؛

مهدی رضاپور در گفتگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: در پی شیوع ویروس کرونا و لزوم دسترسی به مواد ضدعفونی‌کننده دست‌ها، محققان و دانشجویان هسته تخصصی دارویی قرارگاه شهید تهرانی مقدم واحد پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان بوشهر موفق به تولید آزمایشگاهی اسپری ضدعفونی‌کننده دست شدند.

عضو هسته دارویی قرارگاه شهید تهرانی مقدم بسیج دانشجویی افزود: فرمولاسیون این اسپری ضدعفونی‌کننده دست، طبق استانداردهای بین‌المللی است و با مطالعات مداوم در حوزه مواد آرایشی و بهداشتی تهیه و تولیدشده است.

وی بابیان اینکه این اسپری هرگونه ویروس، قارچ و باکتری را از بین می‌برد، عنوان کرد: در حال حاضر روزانه یک‌هزار اسپری ضدعفونی‌کننده توسط قرارگاه شهید تهرانی مقدم بسیج دانشجویی استان بوشهر تولید می‌شود که این تولید روزانه قابل‌افزایش است.

به گزارش فارس، گروه شهید تهرانی مقدم واحد پژوهش و فناوری بسیج دانشجویی استان بوشهر باهدف جبران کمبود نیاز بازار و تأمین نیاز مبرم مردم در روزهای اخیر برای مقابله با کرونا این محصول را آغاز کرده است.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج