اخبار ویژه

کد خبر : 251788 تاریخ ثبت : 1398/12/5 10:30:20

باران، رعد و برق و کاهش دمای هوا مهمان پایان هفته بوشهر

باران، رعد و برق و کاهش دمای هوا مهمان پایان هفته بوشهربررسی نقشه های پیش یابی جوی نشان می دهد که از امروز با ورود یک سامانه بارشی به جنوب غرب کشور، ناپایداری های جوی بر روی دریا و در سطح استان بوشهر افزایش می یابد.

به گزارش آزادنما؛

بنابراین از عصر امروز تا اوایل روز چهارشنبه ضمن افزایش پوشش ابر، وزش باد (گاهی شدید) و احتمال گرد و خاک و کاهش موقت دید افقی، همچنین وقوع بارش پراکنده باران و رعد و برق در برخی نقاط (عمدتا قسمت های شمالی و مرکزی) استان دور از انتظار نیست.

از اوایل روز چهارشنبه به تدریج جریانات نسبتاً شدید شمال غربی جایگزین جریانات جنوبی می شود که تا پایان هفته ادامه خواهد یافت و دمای هوا نیز در روزهای پایانی هفته کاهش محسوسی می یابد.

سواحل استان و خلیج فارس از اواخر روز دوشنبه تا پایان هفته به تناوب مواج و متلاطم خواهد بود. بر این اساس:

آسمان: کمی تا نیمه ابری همراه با غبار محلی، به تدریج افزایش ابر و از بعد از ظهر امروز در قسمت های شمالی و مرکزی (به ویژه بر روی دریا) همراه با وزش باد گاهی گردوخاک و از شب در برخی ساعات بارش پراکنده باران و رعدوبرق
جهت وزش باد: غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی گاهی شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و از امشب در سواحل شمالی و مرکزی با سرعت ۱۲ تا ۳۸ گاهی بیش از ۴۴ کیلومتر در ساعت
ارتفاع موج دریا: ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و از امشب در سواحل شمالی و مرکزی ۶۰ تا ۱۲۰ و در فرا ساحل گاهی ۱۵۰ سانتیمتر

به گزارش ایسنا، فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۳:۲۸ بامداد، مد اول ساعت ۰۹:۰۹، جزر دوم دریا ساعت ۱۴:۳۴ و مد دوم ساعت ۲۰:۳۹ می باشد.

خلیج فارس مواج می شود

پیرو اطلاعیه شماره ۴۶ شنبه مورخ ۳ اسفند ۹۸ و با توجه به افزایش ناپایداری های جوی و دریایی، از اواخر وقت دوشنبه و طی روز سه شنبه به سبب وزش باد شدید و گاهی بسیار شدید با جهت جنوب شرقی و روز چهارشنبه به سبب وزش باد شدید با جهت شمال غربی، خلیج فارس و سواحل استان کاملا مواج و متلاطم خواهد بود. انتظار می رود در ساعاتی از روزهای سه شنبه تا اواسط روز چهارشنبه سرعت باد به بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا بیش از ۲/۵ متر برسد. طی همین مدت خیزش گرد و خاک در برخی نقاط و همچنین وقوع رگبارهای پراکنده باران همراه با رعد و برق پیش بینی می شود.

وزش باد شمال غربی و تلاطم دریا در سواحل جنوبی طی روز پنج شنبه تا اواسط روز جمعه همچنان ادامه خواهد یافت.
 
زمان شروع : اواخر روز دوشنبه (۰۵/۱۲/۱۳۹۸)
نوع مخاطره: وزش باد شدید و گاهی بسیار شدید (گاهی بیش از ۶۰ کیلومتر در ساعت)
منطقه اثر : سواحل استان و خلیج فارس
اثر مخاطره: افزایش ارتفاع موج دریا تا حدود ۲/۵ متر ، گاهی گرد و خاک و کاهش موقت دید افقی
زمان پایان: اواسط روز جمعه (۰۹/۱۲/۱۳۹۸)

طی این مدت توصیه می شود به سبب وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج از ترددهای دریایی اجتناب شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج