اخبار ویژه

کد خبر : 251753 تاریخ ثبت : 1398/12/3 18:08:18

ماسک درگناوه نایاب شد

ماسک درگناوه نایاب شددر پی اعلام خبر وجود مبتلایان به ویروس کرونا در ایران و ضرورت مراقبت مردم برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، شمار مراجعه کنندگان به داروخانه‌ها برای تهیه ماسک و اسپری ضد عفونی کننده افزایش یافت و باعث نایاب شدن آنها در گناوه شده‌است.

به گزارش آزادنما؛

پس از تایید وزیر بهداشت مبنی بر ابتلای شماری به ویروس کرونا در شهر قم و تایید مرگ یک پزشک در اراک، میزان مراجعه مردم گناوه  به داروخانه‌ها برای خرید ماسک‌، دستکش و  مواد ضد عفونی کننده افزایش یافتهاست.

شماری از شهروندان که هنوز موفق به خرید ماسک نشده‌اند، اظهارداشتند: با وجود اینکه چندین بار به داروخانه‌های شهر گناوه برای خرید ماسک مراجعه کرده‌اند اما با جواب منفی متصدیان آن مواجه شده‌اند.

آنان گفتند: متصدیان داروخانه هیچگونه اطلاعی مبنی بر اینکه چه موقع برای خرید ماسک مراجعه کنند نمی‌دهند و تنها به بیان "معلوم نیست"، بسنده می‌کنند.

شهروندان گناوه‌ای از مسئولان مربوطه خواستار رفع مشکل بوجودآمده در داروخانه‌های این شهر شدند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان گناوه گفت: کمبودی در زمینه ماسک در داروخانه و کالاهای پزشکی در این شهرستان وجود ندارد  اما بدلیل تقاضای زیاد شهروندان در چند روز اخیر سریع به فروش می‌رسند و مردم با مشکل مواجه هستند.

محمد بازیاری افزود: با توجه به تقاضای زیاد ماسک در کشور، شرکت‌ها نیز آن را  گران کرده‌اند.

وی اظهارداشت: تاکنون موردی مبنی بر وجود ویروس کرونا در شهرستان گناوه وجود نداشته و درصوتیکه با چنین مواردی مواجه شویم قرنطینه و تحت مراقبت‌های درمانی قرار می‌گیرند.

بازیاری از اهالی این شهرستان خواست تا نسبت به رعایت مسایل بهداشتی فردی و اجتماعی اهتمام جدی ورزند تا پیک این بیماری به پایان برسد. 

شهرستان گناوه از نقاط گردشگر پذیر جنوب کشور در استان بوشهر است و ساکنان آن و همچنین هموطنانی که وارد این منطقه می‌شوند باید جوانب بهداشتی را در این منطقه رعایت کنند./ایرنا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج