اخبار ویژه

کد خبر : 251739 تاریخ ثبت : 1398/12/3 05:46:20

رای اولی‌های دیار شهید رئیسعلی دلواری:احساس غرور می‌کنیم

رای اولی‌های دیار شهید رئیسعلی دلواری:احساس غرور می‌کنیم رای اولی‌های دیارشهید رئیسعلی دلواری و شهدای خلیج فارس می‌گویند از اینکه در تعیین سرنوشتمان مشارکت می کنیم احساس غرور می کنیم.

به گزارش آزادنما؛

استان بوشهر یک میلیون و 160 هزار نفر جمعیت دارد که از این شمار 783هزار و 333 نفر واجد شرایط رای و از این شمار نیز 37 هزار و 659 نفر رای اولی هستند ومشتاقانه با حضور در پای صندوق‌های رای درنخستین تصمیم گیری برای سرنوشت کشورشان مشارکت کردند.

یکی از رای اولی‌های بوشهری می‌گوید: امروز آمده‌ام بگویم نسل جوان این سرزمین بیدار است و نقشه‌های دشمن برای نسل سوم و چهارم انقلاب کارساز نیست.

المیرا دهقانی گفت: رئیس جمهوری آمریکا باید بداند جوانان ایرانی وامدار خون هزاران شهید و ادامه دهنده راه آنان هستند و توطئه‌های آنها راه به جایی نخواهد برد.

یکی دیگر از رای اولی های بوشهری گفت: خوشحالم که امروز با یک رای به جمع میلیون‌ها ایرانی پیوستم و می‌توانم به نحوی در سرنوشت خود مشارکت داشته باشم.

بهروز رستمی با بیان اینکه هر رای یک ایرانی سلاحی برای ضربه به دشمنان این انقلاب است گفت: جوانان ایرانی امروز ثابت کردند که به ندای رهبر معظم انقلاب و سردار شهید قاسم سلیمانی لبیک گفتند.

یکی دیگر از رای اولی‌های بوشهری گفت: احساس غرور می‌کنم که امروز به عنوان یک ایرانی با یک رای برای ساختن ایرانی آباد سهم می‌شوم.

ندا هاشمی اضافه کرد: همیشه هر چیزی که برای نخستین بار آن را تجربه کردم جذابیت خاص خود را داشته است ولی تجربه نخست برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی جذابیت دو چندان دارد.

وی یادآور شد: پیش از این نیز همراه با پدر و مادر در صحنه انتخابات حاضر می‌شدم ولی بدون شک در این انتخابات که خود نیز حق رای پیدا کرده‌ام احساس بالندگی، غرور و بلوغ دارم.

دیگر رای اولی استان بوشهر بیان کرد: در نخستین تجربه حضور انتخاباتی تصمیم دارم نامزدی انتخاب کنم که به مشکلات شهرم توجه داشته و با قدرت در تصمیم گیری‌ها و قانون‌گذاری‌ها مشارکت داشته باشد.

سید علی موسوی اضافه کرد: باید با انتخابی برازنده که شامل نمایندگانی متعهد، انقلابی، کاربلد، مومن و طرفدار عدالت مجلسی قوی و برازنده نظام جمهوری اسلامی داشته باشیم.

یکی دیگر از رای اولی ها گفت: شرکت در انتخابات یک فرصتی است که در قانون اساسی برای ملت ایران در نظر گرفته شده است و باید مردم با استفاده از این حق قانونی نسبت به انتخاب فرد اصلح اقدام کنند.

مریم شجاعی افزود: رای هر ایرانی به خصوص جوانان این سرزمین فرصتی برای رقم زدن آینده بهتر و اعلامی به جهانیان است که ملت ایران از نظام خود خسته نیستند.

وی اضافه کرد: این انتخابات نخستین انتخابات در گام دوم انقلاب است برهمین اساس ما جوانان ایرانی اعلام می‌کنیم جوانان ایرانی دراین مسیر پرشورتر از پدران خود در صحنه هستند.

 یکی دیگر از رای اولی های استان بوشهر گفت: از روزی که با نگاه به شناسنامه به فراهم بودن امکان حضورم در انتخابات دوم اسفند پی بردم خوشحال شدم که روز جمعه همگام با دیگر همشهریان خود  ایفا کننده نقش در انتخاب افراد راه یافته به مجلس شواری اسلامی می شوم.

رضا ایزدی گفت: امروز با همکلاسی‌های خود می‌خواهیم نخستین  حضور انتخاباتی در جمع پرشور دوستان همکلاسی را تجربه کنیم.

وی بیان کرد: نماینده منتخب به فکر جوانان استان بوشهر و وعده‌های انتخاباتی خود را با دیدن کرسی سبز رنگ مجلس به فراموشی نسپارد بلکه حافظ آرای مردمی باشد که به او اعتماد کردند.

یکی دیگر از رای اولی های بوشهری گفت: استان بوشهر ظرفیت‌های زیادی دارد که باید شناسایی و برای استفاده از این قابلیتها در راستای توسعه استان و خدمت به مردم به خصوص جوانان استفاده شود.

آمنه غریبی زاده افزود: نمایندگان منتخب به گونه‌ای عمل کنند که زمینه اعتماد مردم به خصوص جوانان را به خود جلب کنند و درس قانون‌مداری و خدمتگزاری به مردم را به جوانانی که به آنها اعتماد کردند و آینده از آن آنان است بیاموزند.

یکی دیگر از رای اولی های بوشهری گفت: پیش از این حضور تجربه شرکت در انتخابات شورای دانش آموزی را داشتم ولی این انتخابات به دلیل اینکه فرد انتخاب شونده نماینده همه اقشار جامعه است شوق و شور بیشتری برای حضور در آن دارم.

محمد کرمی بیان کرد: وقتی می بینم استان بوشهر با داشتن ظرفیت های فراوان درآمدزایی مانند پارس جنوبی و گمرک هنوز محرومیت و کمبود امکانات رفاهی و تفریحی بر آن سایه گسترانیده، تصمیم گرفتم، نماینده ای سخت کوش انتخاب کنم که امکانات مورد نیاز همشهریانم را فراهم کند.

از مجموع جمعیت یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفری استان بوشهر ۷۸۳ هزار و ۳۳۳ نفر واجد شرایط رای و از این شمار ۳۷  هزار و ۶۵۹ نفر رای اولی هستند.

در چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر ۷۲۰  شعبه اخذ رای برای جمع‌آوری آرای مردم در نظر گرفته شده است که ۵۰۱  شعبه ثابت معادل ۷۰ درصد و ۲۱۹ شعبه سیار معادل ۳۰ درصد هستند.

در مجموع ۱۵ هزار نفر مجری، ناظر و دست اندرکار برگزاری انتخابات در استان بوشهر هستند که این تعداد بیش از چهار هزار نفر اعضا شعبه هستند و در هر شعبه هم یک بازرس انتخابات حضور دارد.

استان بوشهر با یک میلیون و ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دارای چهار کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی که هم اکنون ۶۶ نامزد در حال رقابت انتخاباتی برای دستیابی به آنها هستند./ابرنا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج