اخبار ویژه

کد خبر : 251727 تاریخ ثبت : 1398/11/29 13:33:37

کمپین پرسش از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی

کمپین پرسش از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامیراستگو را نخستين كسى كه تصديق مى كند، خداى عز و جل است كه مى داند او راستگوست و نيز نفس او تصديقش مى كند كه مى داند راستگوست. (امام صادق(ع) - كافى(ط-الاسلامیه) ج2، ص104، ح6)

به گزارش آزادنما؛ بدون شک شفافیت و نظارت مردمی با سر دادن شعار میسر نمی شود بلکه باید از نقطه ای شروع کرد و آزادنما بعنوان رسانه جوانان مطالبه گر در نظر دارد همزمان با آغاز فصل تبلیغات انتخابات مجلس یازدهم نسبت به ایجاد کمپین مردمی پرسش های حیاتی و تخصصی از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر اقدام نماید.

معتقدیم یک نماینده غیر از این که نماینده خانواده و نزدیکان و دوستان و همشهریان و هم استانی های خود می باشد نماینده همه مردم ایران است بنابراین از این نماینده انتظار می رود پس از پیوستن به سه گام شفاف سازی که در کمپین قبل بدان اشاره شد به پویش پاسخ به سوالات ملی و اساسی کشور نیز در خصوص رفع مشکلات مردم بپیوندد و پاسخگوی ده سوال مهم و حیاتی زیر باشد.

-با توجه به وضعیت بحرانی صندوق‌های بازنشستگی در کشور که منجر به ناتوانی این صندوق‌ها در پرداخت حقوق قانونی بازنشستگان خواهد شد، چه راهکاری به جز اصلاحات پارامتریک (مانند افزایش سن بازنشستگی) برای حل بحران صندوق‌های بازنشستگی پیشنهاد می‌کنید؟

-با توجه به ناترازی بسیار شدید نظام بانکی و بحران بدهی‌ها، آینده نظام بانکی بسیار مخاطره آمیز به نظر می رسد. راهکار دقیق شما برای حل مشکل ناترازی نظام بانکی چیست؟

-با توجه به میزان بالای شدت مصرف انرژی در ایران و رشد شدید مصرف آن، کشور ممکن است در آینده نزدیک با بحران تامین انرژی مواجه شود. از طرف دیگر، یارانه پرداختی به حامل های انرژی بالاست و قیمت های پایین انرژی رفتن به سمت تکنولوژی های جدید برای کنترل مصرف را بدون صرفه کرده و تناسب قیمت های نسبی در اقتصاد ایران را از بین برده است. راهکار دقیق شما برای حل مشکل قیمت حامل های انرژی و کنترل مصرف آن بدون ایجاد فشار به مردم چیست؟

-چارچوب برنامه پیشنهادی شما برای اداره اقتصاد کشور در شرایط تحریم با محوریت ایجاد درآمدهای پایدار جدید برای دولت و اداره کشور بدون استفاده از درآمدهای نفتی و همچنین بهبود وضعیت تجارت خارجی کشور چیست؟ همچنین با توجه به وابستگی کشور در نهاده‌های مهم دامی به سایر کشورها و در عین حال ارزیابی کارشناسان از توان تولید این نهاده های در کشور، چارچوب برنامه شما برای تامین پایدار امنیت غذایی بخصوص در شرایط تحریم در کنار اطمینان از اینکه مواد غذایی و کالری مورد نیاز همه اقشار مردم به میزان کافی در اختیار آنها قرار بگیرد چیست؟

-برنامه پیشنهادی شما در مواجهه با معاهدات و کنوانسیون‌های بین المللی بخصوص توافقنامه آب و هوایی پاریس و کنوانسیون‌های پالرمو و CFT چیست؟

-چارچوب برنامه شما برای رونق تولید و کاهش سودآوری فعالیت های غیرمولد چیست؟ همچنین با توجه به محدودیت های منابع کشور، شما چه برنامه ای برای توسعه زیرساخت های کشور دارید؟

-بخش زیادی از مردم ایران به مسکن مناسب دسترسی ندارند. همزمان تقاضاهای سوداگرانه زیادی در بخش مسکن وجود دارد و این بخش به محلی برای حبس نقدینگی تبدیل شده است. از سوی دیگر، جهش های شدید هر چند سال یکبار قیمت مسکن موجب شده است، عملا بخش زیادی از سبد هزینه خانوار به بخش مسکن اختصاص یابد. همچنین عموما تولید و عرضه مسکن کمتر از تقاضای آن بوده و این امر در سال های اخیر تشدید شده است. چارچوب برنامه شما برای حل مشکل مسکن بخصوص تامین و عرضه گسترده مسکن کوچک و متوسط چیست؟

-تاثیرات بحران آب بر زندگی عموم مردم و اقتصاد کشاورزان هر روز بیش از گذشته خودنمایی می کند. راهکارهایی که تاکنون اجرایی شده، عموما بسیار هزینه زا و محدود به مناطق خاص بوده است و نهایتا شکاف های اجتماعی را گسترش می دهد. چارچوب راهکارهای پیشنهادی شما برای حل بحران آب چیست؟

-با توجه به ضرورت افزایش درآمدهای مالیاتی برای جبران کسری بودجه، اصلاح سیاست های مالیاتی کشور با سه محور جلوگیری از فرار مالیاتی، حذف معافیت های مالیاتی غیرضروری و ایجاد پایه های مالیاتی جدید ضرورت دارد. چارچوب برنامه شما برای اصلاح سیاست های مالیاتی کشور چیست؟

-با توجه به اینکه ایجاد اشتغال پایدار بدون ایجاد رشد اقتصادی ممکن نیست و در عین حال انحصارات (مثلا در پزشکی و وکالت) جلوی راه اندازی کسب و کارها و همچنین ورود افراد به شغل های جدید را گرفته است، چارچوب برنامه شما برای تضمین رشد اقتصادی در کنار ایجاد اشتغال پایدار و افزایش تشکیل سرمایه ثابت در کشور چیست؟

از مردم عزیز و رسانه های دغدغه مند استان بوشهر نیز تقاضامندیم پاسخ به سوالات مهم فوق را در محافل و مجالس سخنرانی کاندیدای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بصورت کاملا منطقی و محترمانه در چارچوب اخلاق و قانونمداری از سایرنامزدها مطالبه نمایند.

نامزدهای انتخابات را در کامنت های این پویش تگ نموده و به کمپین شفافیت دعوت نمایید.

🔸#آزادنما؛ تریبون جوانان مطالبه گر👇
🌐 AzadNama.ir
📱 09033005405
🔻 T.me/azadnamam
🔺 Instagram.com/azadnamam

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج