اخبار ویژه

کد خبر : 251718 تاریخ ثبت : 1398/11/28 18:34:25

انتخابات مقاومت سیاسی است/ حضور باشکوه مردم در انتخابات «نه» محکم به استکبار جهانی است

انتخابات مقاومت سیاسی است/ حضور باشکوه مردم در انتخابات «نه» محکم به استکبار جهانی استنماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر انتخابات را مقاومت سیاسی نامید و گفت: جهان استکبار همواره به‌دنبال حضور کمرنگ مردم در انتخابات برای سلطه بر امور کشور است که حضور پرشور مردم در انتخابات یک «نه» محکم به جهان استکبار است که تحت عنوان مقاومت سیاسی مطرح شده است.

به گزارش آزادنما؛

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری امروز در نشست با اعضای ستاد انتخابات صداوسیمای استان بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان خط مقاومت به‌ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی و با قدردانی از تلاش کارکنان رسانه ملی و استانی، انتخابات را یکی از نماد و ارکان نظام مردم سالاری دینی دانست و اظهار داشت: نقش مهم مردم  در عرصه‌های گوناگون  و معماری و همیاری نظام  تاثیرگذار است چرا که هر انتخابات یک نوع معماری برای ارتقاءبخشی نظام و احکام آن محسوب می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر نقش مهم اعتماد مردم به نظام را  مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: این مهم مایه اعتماد مردم برای رأی دادن می‌شود و زمینه حضور حداکثری در انتخابات را فراهم می‌کند.

صفایی بوشهری انتخابات را حلقه واسطه‌ای محکم میان مردم و نظام دانست و افزود: حضور مردم در انتخابات یعنی حضور در چارچوب نظام و حمایت از تشکیلات و ساختار قانون و تأیید آن تلقی می‌شود.

امام جمعه بوشهر با اشاره به این‌ که امام(ره) و رهبر معظم انقلاب همیشه مردم را دعوت به حضور پرشور و شعور در انتخابات کرده‌اند گفت: حضور مردم در انتخابات لبیک گفتن به ندای مقام معظم و به‌معنی ولایت‌مداری است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر انتخابات را مقاومت سیاسی نامید و گفت: جهان استکبار همواره به‌دنبال حضور کمرنگ مردم در انتخابات برای سلطه بر امور کشور است که حضور پرشور مردم در انتخابات یک «نه» محکم به جهان استکبار است که تحت عنوان مقاومت سیاسی مطرح شده است.

وی برکات و آثار انتخابات را برشمرد و بیان کرد: برای حضور پرشور مردم در انتخابات باید با یک برنامه‌ریزی منطقی همراه با جامعه‌شناسی و روان‌شناسی باشد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه انتخابات فضا را برای حضور بیگانگان و طمع آنان از بین می‌برد خاطرنشان کرد: دشمنان در مقام مقابله با انقلاب و این حرکت سیاسی مردمی در ابعاد امنیتی و اجتماعی هستند که نقطه اشتراک تمامی دشمنان، عدم حضور و یا مشارکت بسیار پایین مردم در این انتخابات است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه در جغرافیای حقیقی توانایی تاثیری خط استکبار در عرصه عدم حضور مردم در انتخابات ضعیف است افزود: بیشترین رویکرد جهان استکبار در حوزه فضای مجازی است که نقش مهم صدا و سیما در این عرصه  خیلی نقش آفرین است.

وی مهم‌ترین جنگ در عرصه کنونی را جنگ در فضای سایبری دانست و تاکید کرد: صداوسیما باید تولیداتی قوی و پرمحتوا برای خنثی کردن این حملات داشته باشد.

صفایی بوشهری مجلس شورای اسلامی را یکی از مولفه‌های قدرت دانست و تصریح کرد: هر چه این مجلس قوی‌تر باشد مؤلفه‌های قدرت نظام قوی‌تر می‌شود و اقتدار در عرصه‌های دفاعی و امنیتی، اجتماعی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی را در پی دارد.

وی با تاکید بر اعلام کردن شاخص‌های نماینده تراز نظام جمهوری اسلامی ایران در شرایط کنونی گفت: صدا و سیما باید شاخص‌هایی که حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری باید مرتب به مردم گفته شود تا مردم بر اساس این شاخص‌ها  کاندیدای مورد نظر را انتخاب کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان از صداوسیما خواست شاخص‌های احترام به قانون و اجرای آن در تمامی مراحل را به عنوان فرهنگ اخلاقی انتخابات تبیین کند.

وی با تاکید بر بصیرت‌افزایی در انتخابات کاندیداهای مجلس گفت: تبلیغات، انتخابات و رفتار همگان پس از انتخابات بر اساس قانون باید مورد توجه قرار بگیرد.

صفایی بوشهری قانون را تونل سلامت کار دانست و بیان کرد: همگان باید از این تونل و ریل قانون عبور کنند تا انتخاباتی سالم داشته باشیم که صدا و سیما باید این مهم دائم متذکر شود./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج