اخبار ویژه

کد خبر : 251716 تاریخ ثبت : 1398/11/28 18:22:16

400 فقره جهیزیه میان نوعروسان مددجوی بوشهری توزیع شد

400 فقره جهیزیه میان نوعروسان مددجوی بوشهری توزیع شدمدیرکل کمیته‌امداد استان بوشهر از توزیع 400 فقره جهیزیه ازدواج و هدیه داماد به فرزندان عروس و داماد تحت‌حمایت کمیته‌امداد به مناسبت فرخنده میلاد دخت نبی مکرم اسلام حضرت فاطمه زهرا و گرامیداشت مقام زن خبر داد.

به گزارش آزادنما؛

احمد لطفی صبح امروز در مراسم جشن ازدواج نوعروس و دامادان تحت‌حمایت کمیته‌امداد که در شهر دلوار برگزار شد، اظهار داشت: توسعه و ترویج ازدواج آسان در بین خانوارها و همچنین کمک به تامین ازدواج جوانان یکی از اهداف و برنامه‌های کمیته‌امداد است که در طول سال و به‌ویژه در هفته ازدواج و روز زن اجرا می‌شود.

مدیرکل کمیته‌امداد استان بوشهر یکی از ابعاد مهم توانمندسازی خانوارهای تحت‌حمایت را توجه به فراهم آوردن زمینه‌های ازدواج به هنگام برای جوانان برشمرد و افزود: با عنایت به قرار گرفتن در آستانه سالروز میلاد پُربرکت حضرت زهرا (س) و روز بزرگداشت مقام زن، کمیته‌امداد استان بوشهر ضمن برگزاری برنامه‌های متنوع ازجمله جشن‌های ازدواج آسان، ویژه مزدوجین تحت‌حمایت، اقدام به توزیع تعداد 400 فقره جهیزیه کالا دربین نوعروسان تحت‌حمایت و پرداخت کمک هزینه ازدواج به تعداد 170 نفر از پسران مددجو نموده است.

وی بیان کرد: این جهیزیه‌ها شامل یک پکیج 14 قلمی کالا از جمله یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، فرش، جاروبرقی، سرویس ظروف آشپزخانه، پنکه، اتو، پتو و ... است که تحویل نوعروسان تحت‌حمایت شده و برای پسران هدیه سه میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

لطفی خاطرنشان کرد: در سال جاری تاکنون بیش از هزار فقره کمک هزینه ازدواج به ارزش پنج میلیارد و 900 میلیون تومان در زمینه کمک به امر ازدواج جوانان تحت‌حمایت به‌صورت جهیزیه کالا و نقدی به‌صورت بلاعوض پرداخت شده است که مبلغ یک میلیارد تومان از این مبلغ را خیرین و نیکوکاران استان در زمینه ازدواج آسان کمک کرده‌اند.

وی درباره گروه‌های هدف دریافت‌کننده جهیزیه ازدواج و کمک هزینه ازدواج، گفت: دختران تحت‌حمایت، فرزند ذکور مددجو، دختران و پسران نیازمند غیرمددجو و زنان سرپرست خانوار تحت‌حمایت که قصد ازدواج مجدد دارند چهار گروه هدف هستند.

مدیرکل کمیته‌امداد استان بوشهر با بیان اینکه به همت و مشارکت خیران و نیکوکاران در حال حاضر هیچ زوجی در انتظار دریافت کمک‌هزینه جهیزیه و ازدواج نیست، گفت: بخشی از هزینه‌های تامین جهیزیه‌ها از محل اعتبارات دولتی و بخشی نیز با مشارکت خیران و مردم نیکوکار تهیه و در اختیار نوعروسان قرار می‌گیرد.

وی عنوان کرد: اهداء بسته‌های آموزشی در زمینه کسب مهارت‌های زندگی و همسرداری و تعامل و همکاری با سازمان‌های دولتی و مردمی جهت فراهم نمودن مقدمات ازدواج آسان برای نیازمندان از دیگر برنامه‌های کمیته‌امداد استان برای زوج‌های جوان تحت حمایت است.

لطفی در پایان خاطرنشان کرد: با عنایت به نیاز جامعه مددجویی در زمینه تامین کمک هزینه ازدواج فرزندان، تهیه هزار فقره جهیزیه در سطح استان در دستور کار قرار گرفته است که دراین راستا همچنان چشم انتظار مساعدت خیرین و نیکوکاران در این زمینه هستیم./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج