اخبار ویژه

کد خبر : 251710 تاریخ ثبت : 1398/11/27 19:20:04

وضعیت پرداخت بدهی‌های تامین اجتماعی/ بدهی به مراکز درمانی را تا هفته آینده به صفر می‌رسانیم

وضعیت پرداخت بدهی‌های تامین اجتماعی/ بدهی به مراکز درمانی را تا هفته آینده به صفر می‌رسانیممدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به جزییات پرداخت بدهی‌های این سازمان گفت: تا هفته آینده بدهی خود را به مراکز درمانی صفرخواهیم کرد وسعی می‌کنیم بدهی بانکی امسال‌مان را نسبت به سال گذشته کاهش دهیم.

به گزارش آزادنما؛

مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی امروز در جلسه هیأت نمایندگان اتاق ایران گفت: سازمان تامین اجتماعی مانند بقیه صندوق‌ها بی‌مشکل نیست و این مجموعه دارای مشکلاتی است اما این مشکلات به میزانی که ما را نگران کند، نیست. البته باید تدابیر و همکاری‌هایی در این خصوص داشته باشیم تا در آینده (میان مدت و بلندمدت) با مشکل مواجه نشویم.

وی اظهار داشت: در سال جاری 126 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی منابع و مصارف داشته‌ایم که البته تامین منابع و مصارف ما در حدود 130 هزار میلیارد تومان خواهد شد. به لحاظ اینکه بدهکاری‌های معوق به خصوص بدهکاری‌های بخش درمان را پرداخت می‌کنیم و بدین ترتیب منابع و مصارف ما از پیش‌بینی‌های ما پیشی گرفته است. 

* بودجه 172 هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی را تامین می‌کنیم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: سال آینده بودجه را در سناریوهای مختلف تنظیم کرده‌ایم و بودجه‌ای در حدود 172 هزار میلیارد تومانی را برای سازمان در نظر گرفته‌ایم که تقریبا منطقی است و می‌توانیم با روش‌های مختلف تامین کنیم.

سالاری اظهار داشت: وضعیت معمول ماهیانه ما به جز ماه‌های آخر سال و بهمن ماه که عیدی مستمری بگیران را که مبلغ 3500 میلیارد تومان است پرداخت می‌کنیم بدین گونه است که ماهانه 9600 میلیارد تومان هزینه داریم.

وی اظهار داشت: در آذر ماه منابع و مصارف ما با هم تطابق داشته اما در دی ماه حدود 200 تا 300 میلیارد تومان منابع ما بیشتر از مصارف بوده است. بنابراین وضعیت نگران کننده‌ای نداریم ضمن اینکه به بخش خصوصی هم فشار نمی‌آوریم و اتفاقا سهم فروشی هم نکرده‌ایم.

* منابع و مصارف ما در کوتاه مدت همخوانی دارد

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در مجموع منابع و مصارف ما با سختی‌هایی در کوتاه مدت با هم می‌خواند اما اگر با هم همکاری خوبی نداشته باشیم سختی‌ها متوجه سازمان می‌شود. 

سالاری اظهار داشت: در مجموع این طور نیست که ما نگران زمین خوردن باشیم و فکر کنیم دیگر نمی‌توانیم بلند شویم.

وی با بیان اینکه در همین سال که وضعیت کلی عمومی‌ها به دولتی‌ها خوب نبوده و در پایان اسفند سال گذشته که با 43 هزار میلیارد تومان و خرداد امسال با 46 هزار میلیارد تومان بدهی انباشت مواجه شدیم و در مجموع 30 هزار میلیارد تومان بدهی به بانک‌ها و 16 هزار میلیارد بدهی به مراکز درمانی داشتیم توانستیم بخشی از این بدهی‌ها را پرداخت کنیم.

* بدهی به مراکز درمانی را تا آخر هفته صفر می‌کنیم

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: 10 هزار میلیارد تومان از بدهی به مراکز درمانی را در خرداد و تیر امسال پرداخت کردیم و بقیه را انشالله در هفته آینده پرداخت می‌کنیم و بدهی تامین اجتماعی به مراکز درمانی را صفر می‌کنیم.

سالاری افزود:‌5 هزار میلیارد تومان بابت پرداخت بدهی مراکز درمانی از دولت تسهیلات گرفتیم و از منابع دیگر نقدینگی دریافت کردیم تا بدهی این بخش را به صفر برسانیم.

وی اظهار داشت: مطالبات بخش خصوصی هم تا پایان شهریور را پرداخت می‌کنیم  و مطالبات آنها برای مهر و آبان برای امسال را تعیین تکلیف می‌کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بدهی بانکی را حتما کاهش خواهیم داد تا نسبت به سال گذشته بدهی تامین اجتماعی کمتر شود./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج