اخبار ویژه

کد خبر : 251689 تاریخ ثبت : 1398/11/26 15:23:44

مشخصات جنگنده چندین میلیون دلاری سعودی‌ها که در یمن سرنگون شد

شبکه المسیره ویژگی‌های جنگنده گران‌قیمت «تورنادو» متعلق به متجاوزان به یمن را که از سوی نیرو‌های این کشور در جوف سرنگون شد، برشمرد.

به گزارش آزادنما؛

شبکه المسیره ویژگی‌های جنگنده تورنادو وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی را که با آتش پدافند ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در آسمان منطقه جوف یمن سرنگون شد، تشریح کرد.

جنگنده تورنادو از جنگنده‌های چندمنظوره و ساخت انگلیس است که قیمت آن به ۲۴ میلیون دلار آمریکا می‌رسد. طول این جنگنده بیش از ۱۶ متر و طول یک بال آن حدود ۷ متر است و نهایت سرعت آن به دو هزار ۸۸۹ کیلومتر در ساعت می‌رسد. این جنگنده می‌تواند تا ارتفاع بیش از ۱۵ کیلومتر اوج بگیرد.

مشخصات جنگنده چندین میلیون دلاری سعودی‌ها که در یمن سرنگون شد

مشخصات جنگنده چندین میلیون دلاری سعودی‌ها که در یمن سرنگون شد

هواپیمای تورنادو از افتخارات نیروی هوایی سلطنتی انگلیس است و نیروی هوایی آلمان، ایتالیا و همچنین نیروی هوایی سعودی بیش از دیگر کشور‌ها از این جنگنده استفاده می‌کنند.

این جنگنده از سامانه راکت‌انداز پی کی ۲۷، موشک‌های هوا به زمین و موشک‌های ضدرادار برخوردار است.

رادار این جنگنده از نوع داپلر است و مقاومت بالایی دارد. این رادار برای شناسایی اهداف هوایی در فاصله دور و تعقیب چند هدف در آن واحد، طراحی شده است.

دیشب سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن، اعلام نیروهای یمنی جنگنده تورنادوی متجاوزان را که در حال اجرای مأموریت خصمانه بر فراز استان الجوف یمن بود، سرنگون کردند./باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج