اخبار ویژه

کد خبر : 251684 تاریخ ثبت : 1398/11/26 15:20:17

بیش از ۳۷ هزار رای اولی در انتخابات استان بوشهر شرکت می‌کنند

بیش از ۳۷ هزار رای اولی در انتخابات استان بوشهر شرکت می‌کنندرئیس ستاد انتخابات استان بوشهر به واجدان شرایط رای در استان بوشهر پرداخت و گفت: بیش از ۷۸۳ هزار نفر در استان بوشهر حق رای دارند که ۳۷ هزار و ۶۵۹ نفرشان رای اولی هستند و برای نخستین بار در انتخابات شرکت می‌کنند.

به گزارش آزادنما؛

استان بوشهر در عرصه انتخابات مجلس دارای 4 حوزه است که در این حوزه‌ها 4 نماینده انتخاب و راهی بهارستان می‌شوند.

 استان بوشهر در عرصه‌های حضور در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی  به‌ویژه سیاسی و اجتماعی همواره پیشتاز بوده به‌گونه‌ای که در راهپیمایی 22 بهمن حماسه‌ای بی‌بدیلی خلق کردند.

 عرصه انتخابات به‌عنوان عرصه سیاسی و اجتماعی نقش مهمی در سرنوشت کشور دارد که بوشهری‌ها همواره در این حوزه بیشترین مشارکت داشته‌اند.

تنور انتخابات در نقاط مختلف استان بوشهر گرم‌تر شده است

 این‌ روزها شاهد تبلیغات کاندیداهای انتخابات مجلس در نقاط مختلف کشور از جمله استان بوشهر هستیم که تنور انتخابات در نقاط مختلف شهری و روستایی نسبت به گذشته گرم‌تر شده است.

ستادهای تبلیغاتی با حضور تقریبا پرشمار هواداران در نقاط  مختلف استان بوشهر راه‌اندازی شده و  شور و حال خاصی به فضای عمومی انتخابات در استان داده  است.

در این عرصه برخی چهره‌ها کمتر شناحته شده بودند اما تعدادی هم با توجه به اینکه در دوره‌های مختلف  حضور فعالی در پست‌های مدیریتی، عرصه‌های اجتماعی و یا نمایندگی داشته‌اند بیشتر شناخته شده هستند.

نامزدهای انتخابات مجلس در ستادهای خود و دیگر محافل برای معرفی بیشتر خودشان برای مردم سخنرانی می‌کنند همچنین جوانان و نوجوانان در کنار خیابان‌های اطراف ستاد پوسترها و عکس‌های نامزد مورد نظر خود را توزیع می‌کنند.

رصد تخلفات انتخاباتی در فضاهای حقیقی و مجازی

رئیس ستاد انتخابات استان بوشهر با تاکید بر جلوگیری از تخلفات  انتخاباتی در فضاهای حقیقی و مجازی اظهار داشت: فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدها هم در فضای مجازی و هم فضای حقیقی به‌طور دائم پایش و نظارت می‌شود و هر گونه عدول از چارچوب‌های مشخص شده تخلف انتخاباتی محسوب می‌شود.

به گفته  مجید خورشیدی نامزدهای انتخابات مجلس تا ساعت 8 صبح اول اسفندماه مجاز به تبلیغات و تشریح برنامه‌های خود هستند و پس از آن سکوت تبلیغاتی است و انتخابات روز جمعه 2 اسفند در 720 شعبه اخذ رای شامل 501 شعبه ثابت و 219 شعبه سیار برگزار می‌شود.

30 درصد شعبه‌های اخذ رای در استان بوشهر سیار است

وی با بیان اینکه 30 درصد شعبه‌های اخذ رای در استان بوشهر سیار است به واجدان شرایط رای در استان پرداخت و خاطرنشان کرد: در استان 783 هزار نفر دارای شرایط رای دادن هستند که 420 هزار نفر مرد و 363 هزار نفر زن هستند.

خورشیدی افزود: از این تعداد 37 هزار و 659 نفرشان رای اولی هستند و برای نخستین بار در انتخابات شرکت می‌کنند.

رئیس ستاد انتخابات بوشهر با اشاره به اینکه هویت احراز رای دهندگان به‌صورت الکترونیکی ثبت می‌شود افزود: مراحل ثبت نام رای‌دهندگان در شعبه‌های اخذ رای به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر هم به برخی موارد از قوانین تبلیغات نامزد‌ها اشاره کرد و گفت: به راه انداختن کاروان تبلیغاتی و قرار دادن بلندگو خارج از محیط سخنرانی ممنوع است.

خسرو دهقانی بیان کرد: نصب پوستر، عکس و هر گونه آثار تبلیغاتی روی تابلو‌های ادارات دولتی، مدارس، بیمارستان‌ها، پست برق و مخابرات و چراغ راهنما تخلف است.

وی با بیان اینکه هر نامزد انتخاباتی می‌تواند یک ستاد تبلیغاتی به تفکیک مردان و زنان در مرکز شهرستان‌ها، بخش‌ها و شهر‌ها داشته باشد خاطرنشان کرد: در شهر‌هایی که دارای مناطق مختلف شهرداری هستند نامزد‌ها به‌ازای هر منطقه شهرداری یک ستاد می‌توانند ایجاد کند.

وی جرایم انتخاباتی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: انتشار خبر کذبی که سبب مخدوش شدن فضای انتخابات شود از جمله انصراف نامزد‌ها که خلاف واقع باشد، جرم است و پیگیرد قانونی دارد.

استان بوشهر دارای 4 نماینده در مجلس شورای اسلامی است که در 4 حوزه انتخاب می‌شوند./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج