اخبار ویژه

کد خبر : 251670 تاریخ ثبت : 1398/11/26 12:12:41

گزارش تخلف تبلیغاتی کاندیدای انتخابات در بوشهر نداشته‌ایم

گزارش تخلف تبلیغاتی کاندیدای انتخابات در بوشهر نداشته‌ایممدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر گفت: فضای خوبی در استان وجود دارد و امیدواریم تا پایان همین گونه باشد و در دو روزی که از تبلیغات گذشته، گزارش تخلف موثری در چهار حوزه انتخابیه نداشته‌ایم.

به گزارش آزادنما؛

خسرو دهقانی  صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تبلیغات نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی از بامداد پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه  آغاز شده و در دو روزی که از تبلیغات گذشته، گزارش تخلف موثری در چهار حوزه انتخابیه نداشته‌ایم.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر افزود: فضای خوبی در استان وجود دارد و امیدواریم تا پایان همین گونه باشد. قانون تبلیغات مشخص است و باید رعایت شود.

وی به برخی موارد از قوانین تبلیغات نامزد‌ها اشاره کرد و گفت: به راه انداختن کاروان تبلیغاتی و قرار دادن بلندگو خارج از محیط سخنرانی ممنوع است. همچنین نصب پوستر، عکس و هر گونه آثار تبلیغاتی روی تابلو‌های ادارات دولتی، مدارس، بیمارستان‌ها، پست برق و مخابرات و چراغ راهنما ممنوع است.

دبیر ستاد انتخابات استان بوشهر ادامه داد: هر نامزد می‌تواند یک ستاد تبلیغاتی به تفکیک مردان و زنان در مرکز شهرستان‌ها، بخش‌ها و شهر‌ها داشته باشد. همچنین در شهر‌هایی که دارای مناطق شهرداری هستند نامزد‌ها به ازای هر منطقه یک ستاد می‌توانند داشته باشند. (در استان بوشهر فقط شهر بوشهر دارای دو منطقه شهرداری است)

وی تاکید کرد: در قانون انتخابات مجلس ستاد‌هایی با عنوان جوانان، مردمی یا دانشجویی پیش بینی نشده است.

دهقانی از نامزد‌ها و هواداران درخواست کرد مطابق قانون فقط شایستگی‌های نامزد مورد نظر خود را بیان کنند و از بیان و انتشار مطالب علیه نامزد‌های دیگر در فضای مجازی و حقیقی بپرهیزند. زیرا این کار ممنوع است.

وی دیوار نویسی و نوشتن شعار یا پیام تبلیغاتی روی دیوار را هم ممنوع عنوان کرد و گفت: انتشار اخباری که باعث مخدوش شدن فضای انتخابات شود از جمله انصراف نامزد‌ها که خلاف واقع باشد، جرم است و مجازات دارد.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری بوشهر بیان کرد: تبلیغات نامزد‌های انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی پنجشنبه ۲۴ بهمن آغاز شده و تا ساعت ۸ صبح پنجشنبه اول اسفند ادامه دارد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج