اخبار ویژه

کد خبر : 251664 تاریخ ثبت : 1398/11/25 12:01:22

سردار رحیم صفوی: شهید سلیمانی یک انسان چندجانبه بود

سردار رحیم صفوی: شهید سلیمانی یک انسان چندجانبه بوددستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در نیروهای مسلح گفت: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مکتب انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس پرورش یافته و یک انسان چندجانبه بود.

به گزارش آزادنما؛

سردار سرلشکر پاسدار سیدیحیی رحیم‌ صفوی شامگاه پنجشنبه در مراسم  اربعین  سردار بزرگ سپاه اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مسجد ولی‌عصر (عج) جزیره خارگ، اظهار داشت: در ابتدا سلام مقام معظم رهبری را از طرف ایشان به تک تک شما می‌رسانم و از زحمات و تلاش‌های خداپسندانه شما و این هماهنگی و هم‌دلی و همکاری که در این جزیره دارید، صمیمانه قدردانی و سپاس‌گزاری می‌کنم.

مشاور عالی مقام‌معظم‌رهبری با بیان اینکه مردمان خارگ هوشمند و شجاع که زمان‌شناس و قدرشناس هستند، افزود: شما مردم عاشق جزیره خارگ با عشق و حماسه آمده‌اید تا از مجاهدت‌های سردار بزرگ اسلام قدردانی کنید.

وی با بیان اینکه با شهادت مظلومانه شهید سلیمانی هزاران چشمه نور در حیات اسلام جوشیده و خروشیده است، گفت: بعد از این اتفاق خون جوانان به جوش آمده و ارواح طیبه شهدا، پیکره امت منطقه را از سردی و افسردگی و سازش با ظالمان خارج کرده است؛ سوزش دل‌ها و عزای عمومی منحصر به ایران نیست بلکه متعلق به کل منطقه است.

 صفوی درباره ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی گفت: حاج‌ قاسم سلیمانی دوست و همرزم فرماندهانی ‌مانند حاج حسین  خرازی و حاج احمد کاظمی است و همواره بر سر مزار این دو بزرگوار حاضر می‌شد؛ قاسم سلیمانی انسانی بود که تفکر قرآنی و اسلامی داشت و پیرو خط امام و رهبری بود؛ وی سیاستمداری بود که با رهبران کشورهای منطقه صحبت می‌کرد و از منطق سیاسی بهتری برخوردار بود.

وی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی تربیت شده مکتب امام خمینی و دانشگاه دفاع مقدس تربیت یافته بود، افزود: وی یک رزمنده و یک فرمانده روستایی بود که تا فرماندهی سپاه ثارالله کرمان رسیده بود؛ مردم ایران این‌گونه قدردان زحمات او بودند و استقبال میلیونی از مراسم تشییع جنازه وی داشتند.

دستیار و مشاور عالی مقام‌معظم‌رهبری در امور نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها و رئیس‌جمهور خبیث و ناپاک و بی‌خرد آمریکا که از زمان ابتدای انقلاب رئیس‌جمهوری به اندازه او ناپاک و خبیث وجود نداشته است، بدانند که ملت ما شجاع هستند؛ منطق ترامپ این است که حاج قاسم سلیمانی به‌دنبال ایجاد ناامنی برای آمریکا بود و او  بر این باور بود که در مسائل سوریه و دیگر کشورها دخالت می‌کند.

وی ادامه داد: چون قاسم سلیمانی با خدا بود خداوند محبت وی را در دل مردم ایران، عراق، سوریه، لبنان و یمن گذاشته بود و رهبر انقلاب اسلامی محبوب دل‌ها‌ است و گفتار و رفتارش در دل همه ملت‌ها نفوذ دارد؛ امروز در سراسر جهان دل‌های روشن و صاحب عقل و منطق این جنایت را محکوم می‌کنند، حتی در خود آمریکا این جنایت را محکوم می‌کنند، زیرا ترور فرماندهان نظامی این دو کشور خارج از قوانین بین‌المللی است.

صفوی افزود: شهید قاسم سلیمانی سخنران، خطیب و حماسه‌سرایی بود که در ماه‌های آغازین جنگ به‌عنوان پاسداری ساده به سوسنگرد آمد و تا آخر جنگ در لشکر ثارالله خدمت کرد.

وی تصریح کرد: زمانی که من فرمانده سپاه پاسدارن بودم، شهید سلیمانی را به‌عنوان فرمانده لشکر قدس به مقام معظم رهبری معرفی کردم. او از سال ٧٦ تا زمان شهادتش به مدت ٢٢ سال فرماندهی سپاه قدس را در شرایط پرآشوب منطقه بر عهده داشت و نقش تعیین‌کننده‌ای را در اجرای تدابیر مقام‌معظم‌رهبری و مصوبات شورای عالی امنیت ملی برای حفظ امنیت ایران و براندازی داعش و حفظ اماکن متبرکه و دفاع از استقلال عراق داشت.

دستیار و مشاور عالی مقام‌معظم‌رهبری در امور نیروهای مسلح اضافه کرد: داعشی‌ها آن‌چنان خبیث بودند که زنان و دختران را به اسارت می‌بردند و انسان‌ها را زنده‌زنده در آتش می‌سوزاندند؛ آنها فکر می‌کردند می‌توانند به ایران هم ضربه بزنند تا حدی که محل خلافت خود را در ایران مشخص کرده بودند.

وی تاکید کرد: بعد از جنگ بسیاری از ما به خانه‌های‌مان برگشتیم و یا در ستادهای فرماندهی در دفترهای‌مان بودیم، اما حاج قاسم بعد از جنگ هم دائما در میدان‌های مبارزه و خط مقدم جبهه‌های سوریه و عراق بود و لحظه‌ای استراحت نکرد؛ ۴۰ سال مجاهدت در راه خدا، از لبنان و سوریه گرفته تا افغانستان؛ آمریکایی‌ها و رئیس‌جمهور بی‌خرد آمریکا که از زمان پیروزی انقلاب تاکنون هیچ رئیس‌جمهوری از آمریکا را به این اندازه خبیث و شرور نمی‌شناسم، منطق‌شان این است که سردار سلیمانی به کمک حشد شعبی می‌خواست علیه آمریکا عملیات انجام دهد و یا منطقه را بی‌ثبات کند.

صفوی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و سعودی‌ها خوشحال نباشند، روزها و شب‌های سختی در انتظار آنها هست و بدانند که طوفان خشم ملت ایران اساس آنها را برهم خواهد زد و آمریکایی‌ها در غرب آسیا ماندگار نخواهند بود؛ این ایران است که در این منطقه دائما امنیت، قدرت و ماندگاری دارد و آمریکایی‌ها مجبور هستند با شکست و فضاحت این منطقه را ترک کنند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج