اخبار ویژه

کد خبر : 251640 تاریخ ثبت : 1398/11/21 09:54:49

عده‌ای می‌گفتند گمنام‌ها را باید کاندیدا کرد و به مجلس فرستاد، گفتم مگر ما توده‌ای یا گروهک هستیم

تئوریسین جریان اصلاحات گفت: عده‌ای پیش‌تر می‌گفتند باید افرادی گمنام را کاندیدا کرد که ناشناس به مجلس بروند، من گفتم که مگر ما مانند توده‌ای‌ها یا گروهک‌ها می‌خواهیم در داخل مجلس نفوذ کنیم؟

به گزارش آزادنما؛

همزمان با اعلام تائید صلاحیت‌های نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، اصلاح‌طلبان اعلام کردند که همه نامزدهای شاخص آنان رد صلاحیت شده‌اند و با این وضعیت نمی‌توانند لیست انتخاباتی ارائه دهند.

مشارکتی‌های سابق که به صورت حقیقی در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان عضویت یافته بودند نیز طی مصاحبه‌هایی اعلام می‌کردند که وضعیت اصلاح‌طلبان بسیار وخیم است و آنان قادر به ارائه لیست انتخاباتی نخواهند بود.

زمزمه‌های عدم ارائه لیست انتخاباتی توسط اصلاح‌طلبان بالاخره در سه‌شنبه شب (15 بهمن‌ماه) رسمیت یافت و آنان اعلام کردند که به دلیل نداشتن نامزد شاخص در تهران لیست انتخاباتی ارائه نمی‌دهند، در حالی که چهره‌های شاخص حزبی این جریان از جمله مجید انصاری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب اصلاح‌طلب مردم‌سالاری، علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر، محمدرضا خباز عضو شاخص حزب اعتماد ملی، سهیلا جلودار زاده عضو ارشد حزب اسلامی کار، محمدعلی وکیلی و ... دیگر چهره‌های حزبی و نمایندگان این جریان در مجلس تائید صلاحیت شده بودند.امروز این خبرگزاری اسامی 44 نفر از نامزدهای تائید صلاحیت شده این جریان را منتشر کرد تا مشخص شود اصلاح‌طلبان نامزد ندارند یا به دلیل شکست رغبت به حضور در ندارند؟

اما آنچه که اصلاح‌طلبان در هوا می‌گفتند با آنچه که بر روی زمین مشاهده می‌شد، متفاوت بود. اصلاح‌طلبان می‌‌گفتند نمی‌آییم چون نامزد نداریم از آنسو تئورسین این جریان آنان را به خروج از قدرت دعوت می‌کرد و تاکید داشت که «جریانِ بدون جریانِ اصلاح‌طلبی «واقعاً موجود» نیازمند یک تعطیلات تاریخی است.


محمدرضا تاجیک گفته از تئوریسین‌های جریان اصلاحات گفت که «به عنوان آخرین کلام و از یک نقطه‌نظر استراتژیک بگویم که حتی اگر اصلاح‌طلبان در تسابق‌های بزرگ پیشاروی (مجلس و ریاست‌جمهوری و...) پیروز هم بشوند، از امکان و استعدادی بیش از دولت کنونی برای بهبود امور (داخلی و خارجی) برخوردار نیستند؛ بنابراین شایسته آن است که عِرض خود نبرند و زحمت مردمان ندارند و عاقلانه چندی از دیار قدرت رخت بربندند.»علی‌رغم صحبت‌های قابل تامل محمدرضا تاجیک، سعید حجاریان دیگر تئوریسین اصلاحات در گفت و گو با ماهنامه ایران فردا در یک اقدام بی سابقه می گوید: «عده‌ای پیش‌تر می‌گفتند باید افرادی گمنام را کاندیدا کرد که ناشناس به مجلس بروند تا بلکه کاری کنند. من همان موقع گفتم، مگر ما مانند توده‌ای‌ها یا گروهک‌ها می‌خواهیم در داخل مجلس نفوذ کنیم؟! یا قرار است برای گرفتن پست، خود را سفید نگه داریم؟»

وی گفته است «بسیار غلط است که افراد می‌خواهند به‌صورت نفوذی در داخل ارکان نظام اعم از لشگری و کشوری رخنه کنند. هر فردی باید مواضع‌اش را شفاف و بدون پرده‌پوشی اعلام کند»./دانا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج