اخبار ویژه

کد خبر : 251632 تاریخ ثبت : 1398/11/20 08:31:47

کاهش ۱۵ درجه‌ای دمای هوا در استان بوشهر/ مراقب یخ‌زدگی باشید

کاهش ۱۵ درجه‌ای دمای هوا در استان بوشهر/ مراقب یخ‌زدگی باشیدمدیرکل هواشناسی استان بوشهر از کاهش هشت تا ۱۵ درجه‌ای دمای هوا در استان خبر داد و گفت: کاهش دما در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه شدت بیشتری خواهد داشت.

به گزارش آزادنما؛

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با توجه به استقرار یک توده هوای بسیار سرد از روز یکشنبه تا پایان هفته جاری بر جو استان، پیش بینی می‌شود طی این مدت دمای هوا ۸ تا ۱۵ درجه در نقاط مختلف استان کاهش یابد.

وی اضافه کرد: کاهش دما در روزهای سه شنبه و چهارشنبه شدت بیشتری دارد و انتظار می‌رود در برخی نقاط مرتفع استان دمای هوا به آستانه صفر درجه سلسیوس و یا دمای منفی برسد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: از ظهر روز شنبه تا اوایل روز پنج‌شنبه به سبب وزش باد شدید (گاهی بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت)، خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: بر اثر فعالیت این سامانه یخ‌زدگی و ایجاد خسارت به محصولات زراعی و باغی، سرمازدگی و ایجاد خسارت به گلخانه‌ها، دامداری‌ها، مرغداری‌ها و زنبورداری، افزایش مصرف حامل‌های انرژی را شاهد خواهیم بود.

شکوهی‌پور با اشاره به وزش باد نسبتاً شدید تا شدید در سواحل استان و خلیج فارس ادامه داد: شاهد افزایش ارتفاع موج دریا تا حدود ۲.۵ متر خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر افزود: توصیه می‌شود به سبب وزش باد شدید و افزایش ارتفاع موج از ترددهای دریایی اجتناب شود.

وی تاکید کرد: به منظور جلوگیری از خسارت‌های احتمالی، حفاظت از محصولات کشاورزی، کنترل دما و رطوبت در گلخانه‌ها و واحدهای تولیدی دامداری انجام شود.

شکوهی‌پور خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در راستای مصرف بهینه انرژی در مصارف خانگی، اداری و صنعتی اقدام شود.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج