اخبار ویژه

کد خبر : 251626 تاریخ ثبت : 1398/11/20 08:26:05

نامزدهای انتخابات حداکثر تا روز ۲۳ بهمن نسبت به افتتاح حساب اقدام کنند

نامزدهای انتخابات حداکثر تا روز ۲۳ بهمن نسبت به افتتاح حساب اقدام کنندسرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استان بوشهر گفت: نامزدهای انتخابات حداکثر تا روز ۲۳ بهمن نسبت به افتتاح حساب اقدام کنند.

به گزارش آزادنما؛

خسرو دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای اجرای مواد ۷، ۸ و ۹ قانون شفافیت و نظارت بر تأمین مالی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فعالیت‌های انتخاباتی و تبصره‌های ذیل آن، نامزدها می‌بایست با قید فوریت، حداکثر تا روز چهارشنبه بیست سوم بهمن ماه نسبت به تعیین یا افتتاح حساب نزد یکی از بانک‌های دارای مجوز از بانک مرکزی، اقدام نموده و همچنین خود و یا یک شخص حقیقی یا حقوقی، را به عنوان نماینده‌ی مالی خود، به همراه مشخصات کامل به فرمانداری مرکز حوزه‌ی انتخابیه، معرفی نمایند.

سرپرست اداره کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استان بوشهر افزود: نامزدهای انتخابات، ضمن مطالعه قانون مذکور نسبت به مدیریت و ثبت نحوه و نوع هزینه‌های انتخاباتی خود، اعم از هر گونه واریز، برداشت و انتقال وجوه و منابع نقدی انتخابات، اهتمام ویژه داشته باشند.

دهقانی افزود: مطابق ماده شش این قانون، هزینه انتخاباتی نامزدها، شامل موارد همچون هزینه‌های مربوط به دایر کردن محل ستاد انتخابات، اعم از اجاره بهای آن و هزینه‌های خدمات و حمل و نقل و سایر هزینه‌های متعارف ستاد، هزینه‌های برپایی تجمع عمومی مرتبط با اهداف انتخابات‌، هزینه‌های تبلیغات مجاز، هزینه و حق الزحمه نماینده مالی و عوامل اجرایی و کارشناسی ستادها، در فعالیت‌های انتخاباتی است. 

وی همچنین یادآور شد: سایر هزینه‌ها و تعهدات به جز موارد موضوع این ماده، از جمله ارائه کمک و خدمات نقدی و غیرنقدی به افراد توسط نامزد یا از طرف وی ممنوع و در حکم خرید و فروش رأی محسوب می‌شود؛ بنابراین نامزدها مکلفند از طریق ستادهای انتخاباتی خود نحوه و نوع تبلیغات را مدیریت کرده و از تخلفات مقرر در قوانین جلوگیری نمایند.

سرپرست دفتر امور سیاسی و تقسیمات کشوری در پایان ضمن اشاره به ماده یازده این قانون اظهار داشت: تخلف از مفاد این قانون جرم محسوب می‌شود و مرتکب  علاوه بر مجازات مقرر به محرومیت از نامزدی در هرگونه انتخابات عمومی و سراسری از یک تا دو دوره از سوی مراجع صالح قضایی محکوم می‌شوند.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج