اخبار ویژه

کد خبر : 251613 تاریخ ثبت : 1398/11/19 09:30:23

کشاورزان منطقه از بی‌تدبیری‌ها زیان می‌بینند

کشاورزان منطقه از بی‌تدبیری‌ها زیان می‌بینندامام جمعه بردخون گفت: کشاورزان منطقه از بی‌تدبیری‌ها زیان می‌بینند و باید برای این وضعیت چاره‌اندیشی کنیم.

به گزارش آزادنما؛

حجت‌الاسلام سیدحسین رکنی‌حسینی امروز در آیین افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌های عمرانی، اقتصادی فرهنگی بخش بردخون، اظهار داشت: حدود 20 روستا از کورک تا جاشک زیرمجموعه بخش بردخون است اما بسیاری از روستاها به دلیل مهاجرت متروکه شده استَ.

امام جمعه بردخون افزود: زندگی مردم این بخش به کشاورزی تک‌محصولی وابسته است و با وجود نابودی صید دریایی، مردم تنها شغل کشاورزی دارند اما به دلیل عدم مدیریت اکنون محصولات کشاورزی به فروش نمی‌رسد و باید فکری شود.

وی اضافه کرد: چرا اجازه می‌دهیم افراد هرچه زمین دارند زیرکشت ببرند تا الان مشتری نداشته باشند و محصولات گوجه‌فرنگی روی دست کشاورزان بماند.

رکنی‌حسینی با بیان اینکه آب حق‌الناس است، گفت: برای اینکه به سرنوشت روستاهای متروکه دچار نشویم برای سال بعد فکری بکنیم و تلاش کنیم روستاهای بردخون متروکه نشود.

امام جمعه بردخون با تأکید بر مدیریت صحیح ابراز داشت: کشاورزان منطقه از بی تدبیری‌ها زیان می‌بینند و باید برای این وضعیت چاره اندیشی کنیم و بدون شعار به صورت عملی وارد صحنه شویم تا روستاهای بخش بردخون خالی از سکنه نشود و مانند روستاهای متروکه شاهد خرابه‌هایی نباشیم.

معاون سیاسی فرماندار شهرستان دیر اظهار داشت: آسایش، آرامش و اقتدار نظام اسلامی مدیون رشادت شهدا است که امروز در فضایی آرام و با اتحاد و انسجام فعالیت می‌کنیم.

 مسعود تنگستانی افزود: باید فرهنگ‌سازی شود تا سطح زیر کشت گوجه‌فرنگی مدیریت شود، چه معنی دارد هرکس هرگونه که دلش خواست سطحی را زیرکشت ببرد.

وی با بیان اینکه در بین مردم باشیم، اضافه کرد: فرماندار شهرستان در دیدارهای مردمی از دیگر مدیران سبقت گرفته و تاکنون بیش از 40 نشست مردمی در فرمانداری داشته‌ایم که باید در بیان دیدگاه‌ها منصفانه قضاوت کنیم.

تنگستانی ادامه داد: بالغ بر 700 میلیارد ریال به شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان واگذار شده و ما مدیرانی می‌خواهیم که به صورت مستمر فعالیت کنند و در بخش بردخون نیز اقدامات مناسبی صورت گرفته و باید امید را در جامعه گسترش دهیم.

حجت‌الاسلام محمد بحرانی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نیز گفت: از ابتدای ورود به شهرستان موضوع یادمان شهدای گمنام بردخون در برنامه قرار داده‌ایم و با هماهنگی مدیران استان و شهرستان پیگیر تکمیل این پروژه هستیم.

شهردار بردخون نیز گفت: به‌سازی ورودی شهر به مناقصه رفته و به‌زودی پیمانکار آن مشخص می‌شود و با 25 میلیارد ریال از محل درآمدهای داخلی در هفته دولت سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و به‌سازی و ادامه رفوژ بلوار ورودی نیز به طول 350 متر و اعتبار سه میلیارد ریال تا عیدنوروز تکمیل می‌شود.

عبدالخالق قایدی با بیان اینکه معادل 28 میلیارد ریال کلنگ‌زنی می‌شود، افزود: سالن چندمنظوره با مساحت هزار و 300 مترمربع و اعتبار 18 میلیارد و 200 میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی و تسهیلات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور به بهره برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: زیرسازی و آسفالت معابر با مساحت پنج هزار مترمربع و اعتبار 400 میلیون ریال از اعتبارات داخلی و کانال دفع آب‌های سطحی به مساحت هزار و 200 مترمربع و اعتبار 240 میلیون ریال از اعتبارات داخلی، احداث پلازا درون شهری با مساحت 524 مترمربع و 700 میلیون ریال، زیرسازی و آسفالت کوچه‌ها و معابر با مساحت پنج هزار مترمربع و اعتبار 7 میلیارد ریال و به‌سازی ساحل خورخان انجام و به بهره‌برداری رسیده است.

قایدی با بیان اینکه بهسازی ساحل خورخان نیاز به حمایت دارد، ابراز داشت: اصلاح تقاطع هندسی مرکز شهر و نورپردازی آن نیز با اعتبار 600 میلیون ریال صورت گرفته است.

علی جعفری معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر نیز گفت: بند سنگی ملاتی در حوزه آبخیز بردخون با حجم عملیات بنایی چهارهزار و 292 مترمکعب، حجم عملیات خاکی هشت هزار و834  مترمکعب، حجم استحصال سالانه 500 هزار مترمکعب، ارتفاع 8 متر و طول 88 متر و اعتبار چهارده هزار میلیون ریال اجرا شده است.

احمدرضا عابدزاده رئیس شورای اسلامی شهر بردخون نیز گفت: بیش از یک سال از آغاز عملیات یادمان شهدای گمنام بردخون گذشته اما تاهنوز تکمیل نشده  و جاده دسترسی به خورخان نیز نیاز به پیگیری و تکمیل دارد.

پس از اجرای برنامه نمادین ویدئوکنفرانسی، مسؤولان به صورت میدانی در محل اجرای پروژه‌ها حضور یافتند و طرح‌ها و پروژه‌ها آغاز یا به بهره‌ رسید.

سالن شهید حاج قاسم سلیمانی آموزش و پرورش با اعتبار بیش از 4 میلیارد ریال بازسازی و به بهره برداری رسید و طرح پرواربندی 100 رأس گوساله با اعتبار هشت هزار و 940 میلیون ریال با اشتغال سه نفر و 25 تن تولید گوشت نیز افتتاح شد./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج