اخبار ویژه

کد خبر : 251588 تاریخ ثبت : 1398/11/15 08:44:27

افزایش دوبرابری کاندیداهای مجلس در بوشهر/ متهم کردن شورای نگهبان به جانب‌داری نهایت بی‌انصافی است

افزایش دوبرابری کاندیداهای مجلس در بوشهر/ متهم کردن شورای نگهبان به جانب‌داری نهایت بی‌انصافی استسخنگوی هیأت نظارت شورای نگهبان در استان بوشهر گفت: داوطلبین انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره دهم 56 درصد رشد داشته و تاکنون 98 نفر از داوطلبین در استان بوشهر توسط شورای نگهبان صلاحیت آنان احراز گردیده است،

به گزارش آزادنما؛

خلیل رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر، اظهار داشت: آمار ثبت‌نام داوطلبین انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره دهم 56 درصد رشد داشته و تاکنون 98 نفر از داوطلبین در استان بوشهر توسط شورای نگهبان صلاحیت آنان احراز گردیده است، در حالی که در انتخابات گذشته در سال 94 به صورت مجموع تعداد 53 نفر در چهار حوزه انتخابیه استان در عرصه انتخابات حضور داشته‌اند.

سخنگوی هیأت نظارت شورای نگهبان در استان بوشهر یادآور شد: افراد تأیید شده دارای شرایط حداقلی مندرج در قانون هستند  و مطمئناً مردم بصیر و انقلابی براساس شاخص‌ها و معیارهایی که مدنظر دارند، کاندیدای اصلح را از بین نامزدهای حوزه انتخابیه خود انتخاب خواهند نمود.

وی در خصوص ثبت شکایت مجدد برخی داوطلبان افزود: طبق قانون در این مرحله، داوطلبینی که صلاحیت آنان در هیأت مرکزی تأیید ولی در شورای نگهبان رد صلاحیت شده‌اند، می‌توانند اعتراض و شکایت خود را جهت بررسی مجدد تا ۱۴ بهمن به شورای نگهبان ارایه نمایند.

رضایی در خصوص حضور جناح‌ها و جریان‌های سیاسی مختلف در عرصه انتخابات، اضافه کرد: در بررسی صلاحیت‌ها خط‌کشی سیاسی و جناحی به هیچ عنوان وجود نداشته و ملاک و معیار بررسی‌ها، قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده و هم اکنون نیز شاهد حضور افرادی با گرایش‌های مختلف سیاسی هستیم.

سخنگوی هیات نظارت استان بوشهر تصریح کرد: نهایت بی‌انصافی و بداخلاقی سیاسی است که برخی افراد در مصاحبه‌ها و یا اظهارنظرهای خود در فضای حقیقی یا مجازی، شورای نگهبان را متهم به جانب‌داری از طیف خاصی می‌کنند.

قائم مقام هیأت نظارت بر انتخابات استان گفت: امید است در فضای امن و آرام، شاهد حضور حداکثری و مشارکت آگاهانه مردم عزیز استان در انتخابات دوم اسفندماه باشیم.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج