اخبار ویژه

کد خبر : 251585 تاریخ ثبت : 1398/11/15 08:41:46

هشدار به فاجعه‌ای که بیخ گوش جمعه‌بازار برازجان است + عکس

هشدار به فاجعه‌ای که بیخ گوش جمعه‌بازار برازجان است + عکسجمعی از مردم به‌ویژه دانشجویان و طلاب برازجان امروز با تجمع و امضای طوماری خواستار رسیدگی به وضعیت مکان فعلی جمعه بازار این شهر شدند.

به گزارش آزادنما؛

حدود 9 ماه قبل با وجود نظرات متفاوت مردم و فروشندگان که برخی  با آن موافق و برخی مخالف بودند، طبق مصوبه شورای تأمین دشتستان  محل استقرار جمعه‌بازار برازجان به قطعه زمینی اطراف پایانه مسافربری واقع در ورودی شهر و میدان شهدای خلیج فارس منتقل شد.

نبود زیرساخت‌های اولیه مانند آب، برق، آسفالت، سایبان و سرویس بهداشتی از مهم‌ترین مشکلات محل فعلی جمعه‌بازار برازجان است.

حادثه‌خیز بودن و نبود استاندارهای ترافیکی را هم باید به این مشکلات اضافه کرد که باعث فوت یکی از شهروندان در چهارم بهمن‌ماه سال جاری شد.

امروز جمعی از مردم به‌ویژه دانشجویان و طلاب برازجانی با  برگزاری تجمع و امضای طوماری خطاب به دادستان برازجان خواستار جلوگیری از روند بی‌توجهی به قانون و برخورد با تضییع‌کنندگان حق مردم شدند.

در این طومار آمده است: قریب به 9 ماه است که کارگروه روزبازارهای  جمعی برازجان، که طبق موضوع ماده 85 قانون نظام صنفی وظیفه راهبری روزبازارهای جمعی  را به عهده دارد، با تصمیمی غیرشفاف و غیرکارشناسی، اقدام به  جابه‌جایی جمعه‌بازار شهر برازجان به  مکانی فاقد  استانداردهای قانونی کرده است؛ استانداردهایی که در آیین‌نامه اجرایی قانون اصلاح ماده 13 قانون موادخوردنی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی و آیین‌نامه اجرایی ماده 16 قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار بر آنها تأکید  شده است.

 این کارگروه حتی به نظر کارشناسی پلیس راه هم بی‌توجهی کرده چرا که پلیس راه مکان جدید را حادثه‌خیز و فاقد استانداردهای ترافیکی برای بازار دانسته بود.

 این کارگروه با قصور در اجرای قوانین مذکور و بی‌توجهی به نظرات کارشناسان راهنمایی‌ورانندگی، که پیش از این باعث شده بود یک نفر قطع عضو شود، در آخرین حادثه در روز 4 بهمن 1398  باعث فوت یکی از شهروندان شد.

 ما مردم برازجان از شما می‌خواهیم ضمن جلوگیری از ادامه روند بی‌توجهی به قوانین، با محاکمه مسؤولین مربوطه مانع از تضییع بیش از پیش حقوق عامه و تکرار چنین فجایعی برای دیگر شهروندان شوید.

همچنین ما مردم، به کارگروه مذکور و شورای تأمین اعلام می‌کنیم یک هفته فرصت دارند مکان مناسبی را مطابق با قانون برای جابه‌جایی جمعه‌بازار مهیا کنند که دیگر شاهد چنین حوادث ناگوار و سختی نباشیم.

فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج