اخبار ویژه

کد خبر : 251578 تاریخ ثبت : 1398/11/14 18:42:39
معاون سیاسی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه:

جوان‌ها پیشران انقلاب هستند/ لزوم حرکت در مسیر جوان‌گرایی

جوان‌ها پیشران انقلاب هستند/ لزوم حرکت در مسیر جوان‌گراییمعاون سیاسی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با تاکید بر لزوم حرکت در مسیر جوان‌گرایی گفت: جوان‌ها اعلامیه چسبان نیستند، پیشران انقلاب هستند.

به گزارش آزادنما؛ یعقوب ربیعی صبح دوشنبه در کارگاه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در شهرستان دشتستان با تشریح اینکه انقلاب اسلامی بر پایه جوان‌گرایی و جوان‌محوری شکل گرفت اظهار داشت: در طول تاریخ انقلاب جوان‌ها نشان دادند که پایه‌گذار حرکت‌های اصیل و جدید در انقلاب اسلامی هستند.

وی با اشاره به سن فرماندهان جوانی مانند محسن رضایی، شهیدان باقری، طهرانی مقدم و … در دوره دفاع مقدس بیان کرد: فرماندهان اصلی جنگ جوانانی بودند که با توان خودشان و با جسارتی که داشتند توانستند جلوی دشمن قد علم کنند.

معاون سیاسی منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه دال مرکزی بیانیه گام دوم جوان‌گرایی است ادامه داد: وظیفه جوانان این است که «بخش دیگری از جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ را آغاز کنند».

ربیعی اضافه کرد: بر همین اساس است که رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که جوانان موتور پیشگامان انقلاب اسلامی هستند و باید به آنها میدان داد. متأسفانه کسانی هستند که ده‌ها سال انقلاب اسلامی را گروگان گرفتند و جوانان را صرفاً یک اعلامیه چسبان در نظام می‌دانند.

این مدرس دانشگاه گفت: کشور با داشتن ۳۶ میلیون نفر در سنین میانه ۱۵ تا ۴۰ سال و دارا بودن ۱۴ میلیون نفر دارای تحصیلات عالی و جمع چشمگیر جوانان محقق و اندیشمند، صاحب پتانسیل و توان بالقوه خیره‌کننده‌ای برای رقم زدن «یک پیشرفت همه‌جانبه» است البته اگر نسل اولی‌ها بگذارند.

وی تصریح کرد: متأسفانه قانون منع بکارگیری بازنشستگان هنوز به یک گفتمان نشده است. امروز نیاز است که برخی نسل اولی‌ها وظیفه تربیت نوه‌ها و نتیجه‌هایشان برای ذخیره انقلاب برعهده بگیرند./مهر

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج