اخبار ویژه

کد خبر : 251555 تاریخ ثبت : 1398/11/13 10:24:56

150 شناور خدمات دریایی توسط شرکت صدرا ساخته می‌شود

150 شناور خدمات دریایی توسط شرکت صدرا ساخته می‌شودمدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران گفت: با رایزنی‌های صورت گرفته با دولت این شرکت ساخت 150 شناور خدماتی در بحث خدمات دریایی را در دستور کار دارد که 50 فروند آن از سال آینده شروع به ساخت می‌شود.

به گزارش آزادنما؛

محسن صمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر، اظهار داشت: دو ظرفیت مهم در کشور در مجمع صدرا وجود دارد که در جنوب کشور شامل دو بخش کشتی‌سازی قدیم که از کارخانجات کشتی‌سازی بالای 51 سال قدمت در ساخت کشتی فلزی و تعمیرات انواع شناورهای سبک تا هزار تن است.

مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران با بیان اینکه در جزیره صدرا در بخش کشتی‌سازی، ظرفیت ساخت کشتی بالای 13هزار تن وجود دارد، بیان کرد: به‌دلیل داشتن انواع سالن‌های خط تولید، انواع دستگاه‌های سی‌ان‌سی و برش و دایکینگی که در جزیره صدرا وجود دارد، این قابلیت را در مجموعه جنوب کشور به‌وجود آورده که کشتی‌های سبک و تا بالای 100 هزار تنی در مجموعه صدرا بسازیم.

وی با اعلام اینکه در شمال کشور بیشترین و بالاترین ظرفیت اسمی کشتی در دریای شمال در اختیار کشتی‌سازی صدرای نکا است،ادامه داد:  ساخت کشتی‌های مختلف و سکوی امیرکبیر از کارهای مهمی است که در مجموعه صدرا در شمال کشور انجام شده و این قابلیت وجود دارد که علاوه بر تعمیرات تمام شناورهای در دریای خزر، نسبت به ساخت انواع شناورهای موردنیاز دریای خزر نیز اقدام کند.

صمدی گفت:  علاوه بر ساخت انواع کشتی و سکوها، در بخش خدمات دریایی که شامل بارگیری، حمل و نصب سازه‌های سنگین در دریا هست، در شرکت صدرا که جز محدود شرکت‌های بزرگ در کشور و منطقه است این قابلیت در حوزه ارائه خدمات لجستیک وجود دارد.

مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران یادآور شد: مجموع این امکانات در بخش دریا شامل جرثقیل، بارج حمل‌کننده انواع سکو و خدمات اکومودم بارج‌های پیشرفته مربوط به اسکن‌های نیرو در دریا هست که همه این امکانات شناوری از صدرا قابلیتی به‌وجود آورده است که در داخل خودکفا شده‌ایم و نیازی به کشورهای خارج برای بارگیری و نصب سکو و یا حتی خدمات دریایی برای پروژه‌های پارس جنوبی نداریم.

وی تأکید کرد: این زنجیره شامل ساخت سکو، بارگیری و انتقال و نصب و هم خدمات داخل دریا در مجموعه صدرا وجود دارد و امروز با قدرت می‌توانیم بگوییم در این بخش صددرصد کشور خودکفا شده است.

صمدی گفت: شرکت صدرا علاوه بر اینکه چهار فروند کشتی خارجی در دست اقدام دارد، در حال رایزنی با کارفرمایان در خصوص چند پروژه دیگر شامل پروژه رشادت، و نگه‌داری و بهره‌برداری سکوها در دریا و بحث کشتی‌سازی در  شمال و جنوب کشور است.

 مدیرعامل شرکت صنایع دریایی ایران ادامه داد: همچنین در حال رایزنی با دولت برای ساخت  150 شناور خدماتی در بحث خدمات دریایی هستیم که کارهای طراحی و مطالعاتی آن انجام شده و امیدواریم با مساعدت دولت بتوانیم سال آینده ساخت تعداد 50 فروند شناور در داخل صدرا را شروع کنیم.

وی افزود: اگر شرکت‌های همکار شرکت صدرا  در بحث ساخت این 150 شناور ورود کنند، علاوه بر زمینه اشتغال‌زایی حداقل پنج هزار نفر، می‌تواند تمام نیازمندی‌های شناورهای موردنیاز در بخش دریا را در داخل کشور تأمین کند و به خارج وابسته نباشیم.

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج