اخبار ویژه

کد خبر : 251549 تاریخ ثبت : 1398/11/13 09:16:52
در پی تصمیم بحث برانگیز شورای ائتلاف بوشهر؛

مخالفت عبدالله فاتحی با مصوبه نظرسنجی استانی شورای ائتلاف بوشهر/ احتمال انحلال شورا

مخالفت عبدالله فاتحی با مصوبه نظرسنجی استانی شورای ائتلاف بوشهر/ احتمال انحلال شورافاتحی عضو حقوقی شورای ائتلاف انقلاب در بوشهر گفت: با مصوبه نظرسنجی شورای ائتلاف بوشهر مخالف بودم و با توجه به تصویب نظرسنجی استانی برخلاف اساسنامه ملی شورا، این احتمال ایجاد شده که مرکز، بحث انحلال شورا را مطرح کند.

عبدالله فاتحی عضو حقوقی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان بوشهر در گفتگو با آزادنما در خصوص مصوبه بحث‌برانگیز اخیر این شورا گفت: در جلسه پیشین پیشنهاد آقای هاشمی فرد مبنی بر نظرسنجی استانی مطرح شد و اکثریت اعضا به این موضوع رأی دادند که مجمع شهرستان‌ها نظر خود را جهت معرفی نامزد اصولگرایان ارائه کنند. دلیل ارائه این پیشنهاد عدم اطمینان از نحوه نظرسنجی مرکز بود.
 دبیر حزب موتلفه در استان بوشهر در استان بوشهر افزود: کاندیداها طبق اساسنامه شورا میثاق نامه را امضا نموده و آن را پذیرفته‌اند، اکنون قرار است به آن‌ها اعلام شود اگر رویه جدید شورا را قبول دارند طبق نظرات شورا عمل کنند در غیر این صورت مخیر هستند مستقل ورود کنند.
این پیشکسوت جریان اصولگرایی خاطرنشان کرد: یکی از احتمالات پیش رو این است که کاندیداها نظر شورا را تمکین نکنند و نمی‌توان ایجاد چنددستگی را رد کرد، نظر برخی آقایان این بوده که هر کاندیدایی سازوکار جدید را می‌پذیرد می‌تواند در ساختار بماند.
عضو حقوقی شورای ائتلاف بیان کرد: این شورا چه خوب چه بد با نظر اکثریت به این نتیجه رسیده که کاندیداها اگر صلاح می‌دانند، به‌طور انفرادی در انتخابات حضور پیدا کنند و در این خصوص آزاد بوده و مجبور به فعالیت با اعمال‌ نظر شورا نیستند.
وی ادامه داد: من موافق این مصوبه نبودم اما نظر برخی آقایان این بود که با در پیش گرفتن چنین رویه‌ای یک‌دستی و همسویی بیشتری ایجاد می‌شود.
فاتحی عنوان کرد: با توجه به تصویب نظرسنجی استانی برخلاف اساسنامه ملی شورا، این احتمال ایجاد شده که مرکز، بحث انحلال شورا را مطرح کند، البته شاید هم مخالفتی نکنند و شورا روال جدید را در پیش بگیرد.

وی تأکید کرد: من تلاش زیادی کردم که چنین اتفاقی نیافتد اما متأسفانه در اقلیت قرار گرفتیم و نتوانستیم نظر جمع را تغییر دهیم.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
 • پربازدیدترین
 • پربحث ترین
 • آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج