اخبار ویژه

کد خبر : 251547 تاریخ ثبت : 1398/11/12 17:27:52

بوشهر سرد می‌شود

بوشهر سرد می‌شودکارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از روی یکشنبه تا سه‎شنبه هفته جاری با وزش بادهای شدید شمال غربی دمای هوا در این استان به طرز محسوسی کاهش می‎یابد.

به گزارش آزادنما؛

پیام مساعدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: کاهش دما در استان بوشهر بین ۳ تا ۵ درجه پیش بینی شده‌است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته شهرستان جم با ۳.۸ درجه سانتیگراد کمترین میزان دما را در استان بوشهر تجربه کرد.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر  بیان کرد: از روز یکشنبه خلیج فارس و سواحل این استان نیز به تناوب مواج و متلاطم و شرایط برای تردد شناورهای کوچک و تفریحی نامساعد است.

مساعدی ادامه داد: بر اساس بررسی و تحلیل نقشه‌های هواشناسی، به سبب عبور امواج ناپایدار از جو استان، در روزهای شنبه و یکشنبه در برخی از نقاط این استان احتمال بارش پراکنده باران پیش بینی می‌شود.

وی افزود: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر  نیمه ابری گاهی تمام ابری و در برخی نقاط همراه با بارش پراکنده باران، رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده‌است.

مساعدی یادآور شد: آسمان استان بوشهر فردا همراه با کاهش ابر، وزش باد و در نیمه شمالی خلیج فارس با احتمال گرد و غبار پیش بینی می‎شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت آینده جهت وزش باد جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸ تا ۳۰ و روی دریا گاهی تا ۳۶  کیلومتر در ساعت، از اواخر وقت امروز بتدریج شمال غربی با سرعت ۱۶ تا ۳۸ و روی دریا گاهی ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی ادامه داد: در این مدت ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و فردا بتدریج ۹۰ تا ۱۵۰ سانیمتر پیش بینی می‎شود.

مساعدی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۶:۱۴، مد دریا ساعت ۱۳:۲۶ و جزر دوم ساعت ۱۹:۴۸ خواهد بود./ایرنا

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج