اخبار ویژه

کد خبر : 251543 تاریخ ثبت : 1398/11/12 17:23:57

معاون رئیس‌جمهور: پیشرفت پارس جنوبی در دنیا بی‌سابقه بوده / «عسلویه» بازاری فوق‌العاده برای شرکت‌های دانش بنیان است

معاون رئیس‌جمهور: پیشرفت پارس جنوبی در دنیا بی‌سابقه بوده / «عسلویه» بازاری فوق‌العاده برای شرکت‌های دانش بنیان استمعاون رئیس جمهوری گفت: عسلویه یک افتخار ملی برای هر ایرانی است و توی ۲۰ سال این شرکت‌ها و پتروشیمی‌ها در حال فعالیت هستند که مایه فخر همه کشور است و فکر می‌کنم توی تاریخ دنیا چنین رشد و پیشرفت یک منطقه بی‌سابقه باشد.

به گزارش آزادنما؛

سورنا ستاری ظهر امروز در حاشیه بازدید از پتروشیمی جم، اظهار داشت: خیلی خوشحالم که برای چندمین بار در عسلویه حضور دارم و این فرصت پیش آمده تا از شرکت‌های نفت و گاز و پتروشیمی‌های منطقه بازدید کنم.

معاون علمی رئیس‌جمهوری افزود: عسلویه یک افتخار ملی برای هر ایرانی است و در ۲۰ سالی که این شرکت‌ها و پتروشیمی‌ها در حال فعالیت هستند، مایه فخر همه کشور است و فکر می‌کنم در تاریخ دنیا چنین رشد و پیشرفت یک منطقه بی‌سابقه باشد.

وی افزود: ایران در بین 10 کشور برتر دنیا در حوزه مقالات علمی حوزه شیمی قرار دارد که این موضوع شان دهنده پیشرفت روزافزون علمی در کشور است.

وی تاکید کرد: عسلویه بزرگ‌ترین تولیدکننده گازی در منطقه است و سومین تولیدکننده گاز جهان است و ۷۰ درصد تولید گاز کشور در عسلویه اتفاق می‌افتد و ضمن اینکه شرکت‌های پتروشیمی و شرکت‌های خصوصی فراوانی نیز در عسلویه وجود دارد که در حوزه های مختلف سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

ستاری با بیان اینکه عسلویه یک بازار فوق‌العاده برای شرکت‌های دانش‌بنیان است گفت: در زمینه جذب نیروی انسانی با استعداد و خودکفایی اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. به هرحال با توجه به تحریم‌ها شرکت‌های مستقر در منطقه به سمت تولیدات داخلی می‌روند و سرمایه‌گذاری روی تحقیقات و شرکت‌های استارت‌آپی می‌کنند برای اینکه بتوانند مشکلات‌شان را حل کنند.

معاون علمی رئیس جمهوری با بیان اینکه این اتفاق بزرگی است که در صنعت نفت در حال رخ دادن است ادامه داد: ما به سمت دانش بنیان می‌رویم و وزیر نفت نیز در این خصوص در حال تلاش است و اینکه ما طراحی‌های خود را انجام بدهیم و ماشین‌سازی‌ها در خود کشور انجام شود سبب می‌شود تا صنعت نفت‌مان را خودمان و دانشمندان کشورمان طراحی کنند و احتیاجی به یک نفر خارجی هم وجود نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم این جهت‌گیری خوبی که در مجتمع‌های مختلف پتروشیمی‌ها و شرکت ملی گاز و شرکت نفت و گاز پارس شکل گرفته تداوم داشته باشد و با ما شاهد این باشیم که شرکت‌های داخلی بیشتر در بازار منطقه عسلویه فعالیت کنند و امکانات خوبی ایجاد شود برای توسعه استارت‌آپ‌ها و بعد از این سفر اتفاقات خوبی در منطقه رخ خواهد داد.

ستاری با بیان اینکه به زودی در عسلویه مرکز رشد مجتمع‌ها همچون کنگان راه‌اندازی می‌شود گفت: به زودی در بوشهر دو مجتمع بزرگ و در اسفندماه افتتاح می‌شود و همچنین پارک فناوری استان بوشهر سرمایه گذاری خوبی انجام شده است و کارخانه نوآوری استان نیز راه‌اندازی می‌شود./ فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج