اخبار ویژه

کد خبر : 251537 تاریخ ثبت : 1398/11/12 12:26:50

باز شدن گره تحریم‌های آمریکا در پارس جنوبی/ عملیات اجرایی کارخانه کُک سوزنی آغاز شد

باز شدن گره تحریم‌های آمریکا در پارس جنوبی/ عملیات اجرایی کارخانه کُک سوزنی آغاز شدمعاون علمی رئیس‌جمهوری گفت: کُک سوزنی از مواردی است که مورد تحریم آمریکا در یک ماه اخیر قرارگرفته است اما امروز کارخانه 10 هزار تنی و در آینده کارخانه 20 هزار تنی وارد مدار خواهد شد.

به گزارش آزادنما؛

سورنا ستاری پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز عملیات اجرایی واحد ۲۰ هزار تنی تولید کُک سوزنی در شرکت دانش‌بنیان پتروشیمی تخت جمشید پارس عسلویه اظهار داشت: کُک سوزنی از مواردی است که مورد تحریم آمریکا در یک ماه اخیر قرارگرفته است اما امروز کارخانه 10 هزار تنی و در آینده کارخانه 20 هزار تنی وارد مدار خواهد شد.


معاون علمی رئیس‌جمهوری افزود: عملیات اجرایی واحد ۲۰ هزار تنی تولید کُک سوزنی بااعتبار ۱۰ میلیون یورو معادل ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است تا بتوانیم اثرات تحریم‌ها را خنثی کنیم.

وی بابیان اینکه عسلویه نماد خودکفایی در سطح دنیاست، گفت: میزان سرمایه‌گذاری، ساخت کارخانه جات متعدد و پالایشگاه‌های نفت و گاز در عسلویه یک حرکت بی‌نظیر در جهان است.

ستاری با اشاره به اینکه  طراحی و ماشین‌سازی را تا جایی که امکان دارد، باید به متخصصین داخلی سپرد، عنوان کرد: مجتمع بزرگ پتروشیمی هیزان که قرار است تا چند چهار یا پنج ماه آینده به بهره‌برداری برسد، تمام طراحی‌ها، پمپ‌ها،  ساخت قطعات و کمپرسورها داخلی است.

معاون علمی رئیس‌جمهوری با تأکید بر دانش‌بنیان شدن اقتصاد، تصریح کرد: بسیاری از طرح‌های توسعه به خاطر تحریم‌ها متوقف می‌شود وبِه این خاطر است که از قطعات داخلی استفاده‌نشده و وابستگی به خارج وجود داشته است./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج