اخبار ویژه

کد خبر : 251519 تاریخ ثبت : 1398/11/8 18:28:04

«کرونا» وارد ایران نشده است

«کرونا» وارد ایران نشده استحریرچی گفت: با اقدامات فوری، از ورود ویروس کرونا به کشورمان پیشگیری می‌کنیم.

به گزارش آزادنما؛ 

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یک مصاحبه رادیویی اظهار کرد: وزارت بهداشت با هماهنگی نیروی انتظامی، مسافران از مبدأ چین را در همه فرودگاه‌ها و مرز‌های دریایی از نظر علائم بیماری کرونا کنترل می‌کند.

او با اشاره به ارائه آموزش به کسانی که از ایران به مقصد کشور‌های آسیای شرقی و جنوب شرقی خارج می‌شوند، گفت: سیستم بهداشتی و درمانی در داخل آماده است و پروتکل و راهنمای بالینی نحوه تشخیص و مقابله با این ویروس کرونا به زبان انگلیسی و فارسی چند روز قبل منتشر و ابلاغ شده است و با سازمان بهداشت جهانی نیز در ارتباط هستیم.

معاون کل وزارت بهداشت با بیان اینکه سازمان بهداشت جهانی شرایط اورژانسی برای نیاز به اقدام بین المللی را اعلام نکرده است، افزود: این ویروس از ویروس‌های معمولی سرماخوردگی است و فقط تغییر ژنی رخ می‌دهد.

حریرچی اظهار کرد: سرایت ویروس کرونا بالاست، اما مرگ زایی آن نسبت به سایر ویروسِ همگون، نسبتاً پایین‌تر است، طبق آمار تا کنون حدود سه هزار نفر مبتلا شده اند.

او با بیان اینکه با اقدامات فوری از ورود این ویروس به کشورمان پیشگیری می‌کنیم، افزود: اکثر مسافران ما از محل شهر‌های آلوده قرنطینه نیستند و فقط ۱۲ نفر دانشجو داشتیم که مراقبت کردیم و جای هیچ نگرانی نیست.

معاون کل وزارت بهداشت با اعلام اینکه کرونا وارد کشور نشده است، ابراز کرد: مردم نگران نباشند و می‌توانند همان مراقبت‌های معمولی مانند سرماخوردگی و آنفلوانزا را انجام دهند.

او با اشاره به اینکه داروی این ویروس ساخته نشده و در حال حاضر از دارو‌های ضد ویروسی دیگر استفاده می‌شود، افزود: از میان مبتلایان فقط دو تا سه درصد آن‌ها قابل درمان نیستند که عمدتاً افراد بالای ۷۰ تا ۸۰ سال هستند.

حریرچی در پایان گفت: دولت چین اعلام نیاز به سازمان بهداشت جهانی و یا ایران نکرده و خودش اقدامات لازم را انجام داده است./باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج