اخبار ویژه

کد خبر : 251492 تاریخ ثبت : 1398/11/7 10:22:39

افتتاح و کلنگ‌زنی 1200 میلیارد تومان پروژه دهه‌فجر در استان بوشهر

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: در دهه فجر امسال نزدیک به 850 میلیارد تومان پروژه افتتاحی و 350 میلیارد تومان پروژه کلنگ‌زنی می‌شود.

به گزارش آزادنما؛

مهرداد ستوده پیش‌ازظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان دیر، اظهار داشت:  تمرکز حوزه عمرانی استانداری بر روی پروژه‌های اولویت‌دار و نیمه‌تمام که در سطح استان رها شده و مردم از آنها ناامید شده‌اند، گذاشته شد.

 معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به افتتاح دو هزار و 200 میلیارد تومان پروژه استان در سال گذشته، بیان کرد: امسال در هفته دولت 800 میلیارد تومان پروژه به بهره‌برداری رسید و در دهه‌فجر نیز نزدیک به 850 میلیارد تومان پروژه افتتاحی و 350 میلیارد تومان نیز آغاز عملیات اجرایی پروژه‌ها را داریم.

وی با بیان اینکه تلاش ما کلنگ‌زنی پروژه‌هایی بوده است که عملیاتی شوند و گفت: مجتمع آب دمیگز در شهرستان دیر، پل خور گناوه، مجتمع فرهنگی ریز، پارک لیان بوشهر، دانشکده دندانپزشکی بوشهر، موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس با اعتبار 40 میلیارد تومان، فاضلاب بافت تاریخی بوشهر، محور لاور - دشت‌پلنگ در شهرستان دشتی، جاده بنود به ساحل در عسلویه، شبکه بهداشت و درمان جم و دیر تعدادی از پروژه‌های افتتاحی دهه‌فجر امسال در استان بوشهر است.

ستوده با بیان اینکه در دوسال گذشته از عمر دولت دوازدهم پنج سد را به سرانجام رساندیم، گفت: سدهای قیزقلعه، سنا و تنگ‌ارم به بهره‌برداری رسیده و سدهای اخند عسلویه و ارغون کلمه دشتستان نیز در دهه‌فجر امسال آماده آبگیری است.

وی از افتتاح بیمارستان بالای 100 تختخوابی هسته‌ای بوشهر در هفته دولت سال آینده خبر داد و یادآور شد:  نوسازی 600 کیلومتر شبکه آب‌رسانی در حوزه روستایی و 130 کیلومتر در حوزه شهری استان  و 24 ساعته کردن آب در محله‌های بوشهر  نیز انجام گرفته است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر بیان کرد: تا قبل از دولت دوازدهم 22 هزار و 500 مترمکعب آب با نمک‌زدایی در استان تولید می‌شد و تا پایان این دولت 150 هزار مترمکعب آب شرب استان از محل شیرین‌سازی آب دریا تأمین می‌شود.

وی با اعلام اینکه تا امروز 502 میلیارد تومان اعتبار به شهرداری‌های استان پرداخت شده است، ابراز کرد: هزینه‌کرد بیت‌المال به‌ویژه در حوزه شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به نفع هر کاندیدایی ممنوع است و تیم‌های نظارتی حتما برخورد می‌کنند؛ سیستم عمرانی استان علی‌الخصوص شهرداری و دهیاری‌ها از بازی‌های سیاسی حتما باید فاصله بگیرند.

ستوده تأکید کرد: هیچ پروژه‌ای در شهرستان دیر بدون اخذ مجوز سازمان حفاظت محیط زیست انجام نشده و نخواهد شد و امکان ندارد ما در استان اجازه دهیم پروژه‌ای علی‌الخصوص در بحث انرژی انجام شود، مگر اینکه آیتم‌های زیست‌محیطی را پاس کند.

وی با اشاره به مبلمان شهری ضعیف شهرستان دیر، گفت: در سال جاری و سال آتی اعتبار ویژه‌ای به برای ساماندهی وضعیت شهرها به شهرداری‌های این شهرستان اختصاص خواهیم داد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر تصریح کرد: در زمینه صنعت توریسم 2022  روستاهای دیر موفق‌ترین بوده‌اند و جوانان خلاق و توانمندی در این شهرستان وجود دارد که باید از ظرفیت آنها استفاده شود.

وی درباره جاده ساحلی دیر به بوشهر عنوان کرد: از محل سفر ریاست جمهوری تاکنون 30 میلیارد تومان به این پروژه تخصیص یافته است، اما پیمانکار مطالبات زیادی دارد که نگاه ما  و استاندار بر این است بلکه مطالبات پیمانکار با بانک تهاتر کنیم تا یاد شده اعتبار در اتمام پروژه استفاده شود.

ستوده با اعلام اینکه زمینه صنعت توریسم ایجاد لاین گردشگری در استان است، بیان کرد: اکنون 48 اقامتگاه بوم‌گردی ثبت شده در استان داریم و در کنار آن باید هتل‌های پنج ستاده و ساحل و گشت و بازی‌های دریایی راه‌اندازی کنیم که همگی نیازمند تکمیل مسیرهای ساحلی است.

وی با تأکید بر اینکه ما در استان بوشهر راهی جز تقویت و حرکت در راستای فعالیت‌های فناورانه و دانش‌بنیانی و صنعت توریسم نداریم، یادآور شد: استان بوشهر بیش از سه دهه میزبان صنایع نفت و گاز، بیش از هفت دهه بیشترین صادرات نفت از خارگ و بیش از چهار دهه صنعت هسته‌ای که افتخار و نگینی در استان ما است را دارد، اما در بحث اشتغال هیچ وقت نرخ بیکاری ما کمتر از دو رقم نشده است و نشان می‌دهد این‌ها امتحان خود را پس داده‌اند./فارس

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج