اخبار ویژه

کد خبر : 251473 تاریخ ثبت : 1398/11/6 12:26:23

گمرک بوشهر رتبه نخست صادرات غیرنفتی کشور کسب کرد

گمرک بوشهر رتبه نخست صادرات غیرنفتی کشور کسب کردمدیر‌کل گمرکات استان بوشهر با بیان اینکه یک پنجم صادرات غیرنفتی از گمرکات کشور از استان بوشهر انجام می‌شود گفت: گمرک بوشهر رتبه نخست صادرات غیر نفتی کشور در بین گمرکات کشور دارد.

به گزارش آزادنما؛

بهروز قره‌بیگی صبح امروز در نشست به مناسبت روز جهانی گمرک، ضمن تبریک 26 ژانویه، روز جهانی گمرک به نقش مهم این مرکز اقتصادی پرداخت و با بیان اینکه گمرک نقش مهم و تاثیرگذاری در مناسبات تجاری دارد اظهار داشت: گمرک از گذشته‌‌های دور از قدیمی‌ترین دستگاه‌های اداری و دولتی بوده که نقش انکار ناپذیری در مناسبات تجاری و بازرگانی کشور ایفا کرده است.

وی، با تاکید بر این نکته که امروزه ماموریت  گمرکات که پیشتر صرفاً نقش وصولی عایدات و درآمدهای دولت را به عهده داشت دچار دگردیسی و تغییر شده خاطرنشان کرد: در برهه کنونی گمرک به عنوان مرزبان اقتصادی کشور وظایف مهم و استراتژیکی در زمینه اعمال سیاست‌های اقتصادی در حوزه بازرگانی خارجی از جمله حمایت از تولیدات داخلی، کنترل مباحث ارزی، اعمال محدودیت‌ها و مقررات بهداشتی و رعایت استانداردهای ملی و در نهایت حمایت از مصرف کنندگان برعهده دارد.

مدیرکل گمرک بوشهر از نام‌گذاری گمرک، تقویت کننده ثبات برای مردم، شکوفایی اقتصادی و محیط زیست توسط سازمان جهانی گمرک  در سال 2020 خبر داد و بیان کرد: با توجه به گستردگی و حساسیت وظایف گمرک، سازمان جهانی گمرک سال 2020 را تحت عنوان گمرک، تقویت کننده ثبات برای مردم، شکوفایی اقتصادی و محیط زیست نامگذاری کرده که انتخاب این شعار و رویکرد، خود گویای نقش پر رنگ گمرک در حوزه‌های مختلف است.

قره‌بیگی با قدردانی از حمایت‌ها و مساعدت‌های رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و معاونان در توجه به زیرساخت‌های گمرکی در استان بوشهر خاطر‌نشان کرد: تلاش کارکنان گمرک‌های استان بوشهر با وجود همه تنگناها و کاستی‌ها  که موجبات رضایت‌مندی مردم و فعالان اقتصادی را فراهم کرده ‌قابل ستایش و قدردانی است.

وی، ایجاد فضایی آرام در محیط تجاری استان، تسهیل و تسریع در فرآیند ترخیص کالا به ویژه مواد اولیه تولید و کالاهای اساسی را از ویژگی‌های گمرکات استان بوشهر دانست و بیان کرد: با توجه به جایگاه گمرکات 13 گانه استان بوشهر اکنون یک پنجم صادرات غیرنفتی از گمرکات کشور از استان بوشهر انجام می‌شود.

مدیرکل گمرک بوشهر با بیان اینکه گمرک بوشهر رتبه نخست  صادرات غیر‌نفتی کشور در بین گمرکات کشور دارد گفت: گمرک بوشهر رتبه  نخست صادرات غیرنفتی در سطح کشور با وجود شرایط تحریم‌های ظالمانه، به خود اختصاص داده که تحقق این مهم همگی مرهون تلاش‌ها و خدمات ارزشمند شبانه‌روزی کارکنان سراسر گمرکات استان  است.

قره‌بیگی از همراهی و تعامل استاندار، معاونان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی استان در روان سازی تجارت و بهبود فضای کسب و کار قدردانی کرد و افزود: در راستای توسعه صادرات از گمرکات استان بوشهر  تمهیدات لازم فراهم شده و خدمات شبانه‌روز ادامه دارد./تسنیم

اخبار مرتبط
  کلمات کلیدی
  ثبت دیدگاه
  آخرین اخبار
  نظرسنجی
  آیا از قالب سایت راضی هستید؟

  - نتایج